Zmarł Stefan Kurzawiński

Skomentuj (8)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stefan Kurzawiński, twórca pierwszego Serwisu Informacyjnego Kazimierza Dolnego, były prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego.

Stefan Kurzawiński – urodzony w Ostrołęce w 1938 r. Kazimierz wybrał za swoją przystań blisko 60 lat później. Angażował się w życie Miasteczka poprzez m.in. prowadzenie pierwszego Serwisu Informacyjnego Kazimierza Dolnego, którego był twórcą i redaktorem, oraz poprzez działalność Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, którego w latach 2006 – 2010 r. był prezesem. Tu także realizował swoje pasje artystyczne m.in. w dziedzinie fotografii, które prezentował na wystawach w Miasteczku i poza jego granicami – w Polsce i zagranicą. Był członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Stefan Kurzawiński zmarł w niedzielę 3 lutego wieczorem przeżywszy 74 lata. Ponieważ pogrzeb odbędzie się poza Kazimierzem, nabożeństwo w intencji Zmarłego odbędzie się w farze 9 lutego o godzinie 17.00.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę