Nowe władze Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza

Skomentuj (15)
Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego ma nowe władze. Nowym prezesem Towarzystwa, które działa w miasteczku od ponad 80 lat, został Stefan Kurzawiński.

Podczas walnego zebrania Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego w końcu listopada 2006 r. dokonano podsumowania działalności Towarzystwa za ostatni okres i wybrano nowy zarząd. Prezesem został Stefan Kurzawiński, który zastępując na tym stanowisku swojego poprzednika Tadeusza Michalaka, za najważniejsze zadanie towarzystwa w najbliższym czasie uznał ożywienie działalności TPKD. Ważnym krokiem na drodze, by działalność organizacji była bardziej widoczna w Kazimierzu, już jest Brulion Kazimierski ukazujący się na rynku od kilku lat – czasopismo Towarzystwa docenione przez miłośników Miasteczka. Wśród propozycji ożywienia działalności pojawiły się także otwarcie się TPKD na młodzież oraz zorganizowanie – gdy tylko Towarzystwo odzyska swoją siedzibę – salonu literacko – towarzyskiego – który skupiałby wszystkich miłośników Miasteczka częściej niż to jest teraz możliwe.

Wśród wniosków na temat działalności zarządu pojawiły się także głosy, by Towarzystwo miało wpływ na sprawy związane z wyglądem Kazimierza i w związku z tym zacieśniło współpracę z władzami samorządowymi w tej kwestii.

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • mysza
  Gdyby Towarzystwo relacjonowało na swojej stronie co robi i dla kogo, nikt by nie wywoływał jego prezesa do tablicy?
 • duplo
  Co za schizy , ktoś wywlecze artykuł z przed lat i sam ze sobą wymienia komentarze ?
 • dtuke
  Ludzie,komentujecie artykuł sprzed wielu lat !

  Też pozdrawiam pana Steana,a pana J.Kowalskiego zapytuję tą drogą czy nadal jest zadowolony i czy nie podałby chociaż jednego powodu zadowolenia.
 • Emilia
  Wszem i wobec wiadomo że działania Towarzystw anemiczne i trudne do zauważenia są...
  Więc nie jest dziwne że wybiera się takiego prezesa,w końcu " na bezrybiu i rak ryba"
  "Oszałamiające" osiągnięcia w zarządzie Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i "eleganckie" rozliczenie się z aukcyjnych pieniędzy na Brulion,zrobiły na wyborcach takie wrażenie,że wybór mógł być tylko jeden !

  Ale o co chodzi kolekcjonerowi funkcji,przed chwilą wystawiał swój dom na sprzedaż na Allegro...będzie prezesował korespondencyjnie z Warszawy ?
 • teresa
  Dlaczego tak pusto na stronie Towarzystwa troche nowinek poproszę .
 • Poliszynel (gość)
  A jak się przedstawia sprawa odzyskania siedziby? Czy to tajemnica?
 • vinci (gość)
  Gratulacje dla Pana Steana Kurzawińskiego !
 • wacuś (gość)
  nadal w wpowiedziach nic nie ma na temat działalności towarzystwa, czyżby ten przepiękny król obok parkingu to cała zsługa towarzystwa i to tyle, czy może aż tyle, bo współpraca to żadne osiągnięcia, liczą się konkretne wyniki - proszę o konkrety anonim zadał pytanie. Ja też gratuluję nowemu prezesowi.
 • Topinambur (gość)
  Pani Kaziu! Czy Towarzystwo PRZYJACIÓŁ Kazimierza ma obowiązek zrzeszać tylko rdzennych kazimierzan? Zabawna jest u rodowitych mieszkańców ta pretensja, że ktoś pokochał ich miasteczko, że przybył i ROBI coś dla niego, poświęca swój czas i energię. Nie tylko przy tym temacie widoczna jest jakaś zawistna złość do osób napływowych.Ciekawe zjawisko. Czyzby jakieś kompleksy?Zamiast dumy z tego, że pochodzi sie z miejsca, do którego inni ciągną jak pszczoła do miodu?
  Panu Kurzawińskiemu anonimowo gratuluję i życzę sił w społecznym działaniu a także sugeruję współpracę z innymi organizacjami społecznymi w mieście, wszak wszyscy chcą dobrze dla Kazimierza!
 • J.Kowalski (gość)
  A ja jestem zadowolony z wybory nowego zarządu TPKD, w tym prezesa p.Kurzawińskiego
 • Wyjadaczus124 (gość)
  Karol-wytoczyłeś ciężką artylerię na Kazię!
 • karol (gość)
  Chciałem zapytać pytaniem na pytanie - a tak na marginesie skąd się wzięła w Kazimierzu niejaka Kazia? Taka wybitna Kazia (przyjaciel Kazimierza), która ma aż tyle do powiedzenia!!!!
  P.S.
  Miło Ci to czytać Szanowana Kazimiero?
 • maniek (gość)
  Straszne tam tłumy ! Musiała być straszna rywalizacja !
 • Kazia (gość)
  w pierszym rzędzie najwybitniejsi przyjaciele Kazimierza, dzięki którym miasto wygląda tak jak wygląda, a tak na marginesie skąd się wziął w Kazimierzu niejaki p. Kurzawiński?
 • Anonim (gość)
  po co to towarzystwo, przecież ono nic nie robią.

Mapa

Kultura

Towarzystwo Przyjaciół m. Kazimierza Dolnego


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę