Złote Pasma dla Canto i Cantare

Skomentuj (7)

Kazimierskie chóry młodzieżowe Canto i Cantare pod kierunkiem Moniki Arbuz zostały nagrodzone podwójnym Złotym Pasmem na X Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska w Lublinie.

Kolejny już raz kazimierskie chóry Canto i Cantare pod kierunkiem Moniki Arbuz wracają z przeglądów wojewódzkich z nagrodami. W tym roku na X Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska w Lublinie oba zostały wyróżnione podwójną nagrodą Złotego Pasma.

Chór dziecięcy ze szkoły podstawowej zaprezentował a’cappella na dwa głosy obowiązkową „Pieśń poranną” Stanisława Moniuszki oraz dodatkowo utwory ludowe, chór młodzieżowy z gimnazjum – także a’cappella tym razem na trzy głosy – obowiązkowe „Dzisiaj wesele” w opracowaniu Władysława Bukowieckiego oraz dodatkowo utwory ludowe.

Chóry Canto i Cantare pod kierunkiem Moniki Arbuz działają przy Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu w ramach programu Akademia Chóralna, który kontynuuje działania Ogólnopolskiego Pro¬gramu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska. Prawie pięćdziesięciu chórzystów spotyka się co tydzień na czterech godzinach zajęć. Obecnie pracują nad przygotowaniem repertuaru na Święto Kamienic 5 września w Kazimierzu, a także na kazimierski Dzień Papieski oraz koncert kolęd w Farze.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Gosia
  Młode osoby a tak godnie nasz Kazimierz reprezentują......Brawo! Gratuluję !
 • pijany znad Grodarza
  " Canto Cantare" Kiedy to było ?
  Och dawno. 1957 - 1969 rok.
  https://www.youtube.com/watch?v=1gVEbNLaTnU
 • Starsza kolezanka
  Cudownie!!! Brawo! Jestem z Was dumna:) Ukłony dla Pani Moniki.
 • mar
  Właśnie co się stało z tymi cegiełkami. Na blogu swego czasu było szumnie o komitecie odbudowy szkoły itd., co to nie za akcja, a potem ucichło. Nauczycielki z cegiełkami stali może i politycy aktywni w komitecie również.
 • trzeźwym okiem
  U "naju" nie zostały rozliczone publicznie cegiełki na odbudowę szkoły.
 • pijany znad Grodarza
  Panie Burmistrzu, Drodzy Rajcowie.
  Poniżej wzór godny naśladowania.
  "W niedzielę 30 grudnia parafia pw. św. Marcina w Jarocinie rozpocznie sprzedaż 1000 cegiełek o nominale 10 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację tablicy ku czci poległych Powstańców Jarocińskich w 1919 r., którą w 1923 r. ufundowali jarociniacy. "
  Może by tak u naju w sprawie kamienic ?
 • pijany znad Grodarza
  " Obecnie pracują nad przygotowaniem repertuaru na Święto Kamienic 5 września w Kazimierzu,"
  Chór pięknie zaspiewa pod warunkiem, że na Kamienicach bedą - też piekne - elewacje.
  ps. gratulacje dla chóru i p. Dyrygent.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę