Perły nad Wisłą

Skomentuj (3)
Kazimierz Dolny zwyciężył w konkursie "Perły i perełki Lubelszczyzny" organizowanym od dwóch lat przez Kurier Lubelski i Radio Lublin. Akcja odbywała się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Mieszkańcy Lubelszczyzny po raz drugi docenili urok naszego Miasteczka, ilość głosów, jakie oddali na Kazimierz Dolny, pozwoliła kapitule "Pereł Lubelszczyzny" w tym roku przyznać gródkowi nad Wisłą pierwsze miejsce. W roku ubiegłym Kazimierz zdobył jedynie (?) tytuł "Faworyta publiczności 2004", oddając pole Janowowi Lubelskiemu. Podczas tegorocznej edycji konkursu dostrzeżono także piękno okolic Kazimierza - drugie miejsce zdobył Janowiec nad Wisłą, a trzecie - Nałęczów.

Nagrody przyznano również instytucjom lokalnym promującym na Lubelszczyźnie rozwój turystyki. W związku z tym nagrodzono za wzorcowe działania związane z aktywizacją społeczności lokalnej powstały dwa lata temu podlaski Ośrodek Edukacji Regionalnej w Hołownie, a także Biłgorajskie Centrum Kultury i Fundację Kresy 2000 za organizację odbywających się w czerwcu i wrześniu imprez pożegnania i powitania sitarzy.
Janowski Ośrodek Kultury wyróżniono natomiast za pomysł i organizację lipcowego Festiwalu Kaszy "Gryczoki" - imprezy promującej tradycję życia na wsi oraz produkty regionalne.

Akcja Radia Lublin i Kuriera Lubelskiego promująca uroki Lubelszczyzny pokazuje, że niekoniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę, by móc zachwycać się pięknem przyrody czy niezwykłymi urokami miast. Perły mamy tuż przed sobą. Na wyciągnięcie ręki.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę