XI No Budget Show w Kazimierzu!

Prace audiowizualne, instalacje przestrzenne, site specific, performance, rysunek, malarstwo. W najbliższy weekend przestrzenią Kazimierza zawładną artyści. XI No Budget Show już 21 – 23 czerwca.

Do Kazimierza zjadą studenci szkół artystycznych z całej Polski. To już trzecie takie ogólnopolskie spotkanie z jedenastoletniej historii wywodzącej się z Lublina imprezy. W Kazimierzu – pierwsze.

- Do udziału w projekcie zaproszeni zostali wybitni wykładowcy polskich Szkół Wyższych i Akademii Sztuk Pięknych wraz ze studentami. Poza największymi ośrodkami miejskimi, dzięki współpracy z lokalnymi mieszkańcami, instytucjami oraz Studiem KZMRZ, będziemy mogli spotkać się w wyjątkowej atmosferze – mówią przedstawiciele organizatora imprezy –  Fundacji Towot Squat. – Tegoroczna edycja NBS dotyczyć będzie wizji przyszłości, zarówno tej w małych, jak i dużych miastach, przede wszystkim kwestii związanych z ekologią, technologią, filozofią. Poruszając się w obszarach świadomości własnej i kolektywnej, artyści podejmą tematy związane z cybernetycznością świata, systemami danych, możliwościami zaawansowanych technologii czy też całkowitej rezygnacji z nich. Analizując kwestie związane ze zmianami klimatycznymi, możliwościami, jakie niesie rozwój nauki, inspirując się koncepcjami z filmów i literatury science-fiction, będziemy omawiać osobiste i wspólne wizje przyszłości. Przedyskutujemy koncepcje prac audiowizualnych, instalacji przestrzennych, site specific, działań performatywnych oraz możliwości użycia mediów klasycznych tj. rysunek czy malarstwo. Powstaną unikalne teksty, które wraz z dokumentacją fotograficzną, chcielibyśmy zawrzeć w katalogu.

Zapowiada się prawdziwa artystyczna okupacja Miasteczka – pojawi się tu ponad 70 młodych artystów z praktycznie wszystkich uczelni artystycznych w Polsce. W przestrzeni Kazimierza w ciągu trzech weekendowych dni studenci stworzą prace audiowizualne, instalacje przestrzenne, site specific, performance, rysunki, obrazy. Wszystkie będzie je można obejrzeć w sobotę 22 czerwca. O godzinie 18.00 spod Studia KZMRZ wszyscy chętni artystycznych wrażeń wyruszą spacerkiem po Miasteczku, by poznać efekty artystycznych działań.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę