Aktualności dla "artyści w Kazimierzu"

Kamienicę Celejowska w Kazimierzu znają zapewne wszyscy bywalcy, niektórzy może nawet dotarli do końca cmentarza parafialnego, gdzie tuż przy wyjściu na jednym z nagrobków przycupnęły cementowe dwa orły. Artystą, który wiąże te dwie jakże różne realizacje jest Jerzy Łopuszański, warszawski rzeźbiarz związany z Miasteczkiem na stałe od 1930 r. Jego sylwetkę prezentuje Monika Januszek - Surdacka na blogu  Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego.

Zmarł Rudolf Buchalik

28 czerwca w Biłgoraju zmarł nagle Rudolf Buchalik architekt związany z  Mięćmierzem, gdzie swego czasu mieszkał, i Kazimierzem Dolnym, gdzie według jego projektów powstało około 60 obiektów mieszkalnych i użytkowych.

Przez ostatni weekend Kazimierz przeżywał artystyczną okupację miasta. Ponad 70 studentów z uczelni artystycznych Szczecina, Gdańska, Poznania, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Lublina szukało środków wyrazu, by w przestrzeni publicznej poruszyć kwestie związane z ekologią, technologią, filozofią.

Prace audiowizualne, instalacje przestrzenne, site specific, performance, rysunek, malarstwo. W najbliższy weekend przestrzenią Kazimierza zawładną artyści. XI No Budget Show już 21 – 23 czerwca.

Ciekawe spotkanie poświęcone pamięci Stanisława Szukalskiego miało miejsce w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Z wykładem na temat życia i twórczości Stacha z Warty wystąpił Tadeusz Strzępek z Fundacji Zielony Kazimierz.

Mimo tego, iż na kartkach kalendarza już grudzień, pogoda za oknem wciąż zachęca do wyjścia z domu. My zaś zachęcamy Państwa do przyjazdu do Kazimierza Dolnego i spaceru po kazimierskich galeriach.

Pokaż stopkę