Wystawa tuż obok

Akwarele, rysunki i obrazy olejne Jerzego Gnatowskiego złożą się na wspomnieniową wystawę „Tuż obok” w Galerii Mit. Wernisaż w najbliższą sobotę.

Choć pochodził z daleka wrósł w Kazimierz. Jako jeden z nielicznych w Kazimierzu uprawiał malarstwo plenerowe, swoją pracownię lokując w … samochodzie. W Kazimierzu i w przyrodzie szukał zawsze tego samego – pierwotnego piękna, którego nie musnęła nawet ręka ludzka.  I takie miejsca w okolicy zawsze znajdował. Fascynowały go ciszą i urokiem. Od stycznia 12 r. przestał już wydeptywać ścieżki na kazimierskie uroczyska... Jerzy Gnatowski.

- Wystawę zatytułowaliśmy "Tuż obok...” – mówi Agnieszka Mitura, malarka. – Tuż obok Jerzy przez kilka lat prowadził swoją uroczą galerię autorską, tuż obok malował ..., tuż obok pijał kawę i koniaczek, tuż obok spotykał się z przyjaciółmi... Wystawa jest małym uzupełnieniem wydarzenia w Domu Kultury - wystawy obrazów między innymi Jerzego z kolekcji Jacka Przybysia (13 września o godzinie 13.00). My, przypominamy przede wszystkim Jerzego - akwarelistę (pokazujemy 18 akwareli, kilka rysunków i obrazów olejnych), malarza, który stał się ważną postacią dla Kazimierza i ciepłego człowieka, kolegi z galerii... tuż obok.

Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Gnatowskiego już w sobotę 13 września o godz. 14.00 w Galerii Mit na ulicy Lubelskiej. Tuż obok…

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę