Wystawa tuż obok

Akwarele, rysunki i obrazy olejne Jerzego Gnatowskiego złożą się na wspomnieniową wystawę „Tuż obok” w Galerii Mit. Wernisaż w najbliższą sobotę.

Choć pochodził z daleka wrósł w Kazimierz. Jako jeden z nielicznych w Kazimierzu uprawiał malarstwo plenerowe, swoją pracownię lokując w … samochodzie. W Kazimierzu i w przyrodzie szukał zawsze tego samego – pierwotnego piękna, którego nie musnęła nawet ręka ludzka.  I takie miejsca w okolicy zawsze znajdował. Fascynowały go ciszą i urokiem. Od stycznia 12 r. przestał już wydeptywać ścieżki na kazimierskie uroczyska... Jerzy Gnatowski.

- Wystawę zatytułowaliśmy "Tuż obok...” – mówi Agnieszka Mitura, malarka. – Tuż obok Jerzy przez kilka lat prowadził swoją uroczą galerię autorską, tuż obok malował ..., tuż obok pijał kawę i koniaczek, tuż obok spotykał się z przyjaciółmi... Wystawa jest małym uzupełnieniem wydarzenia w Domu Kultury - wystawy obrazów między innymi Jerzego z kolekcji Jacka Przybysia (13 września o godzinie 13.00). My, przypominamy przede wszystkim Jerzego - akwarelistę (pokazujemy 18 akwareli, kilka rysunków i obrazów olejnych), malarza, który stał się ważną postacią dla Kazimierza i ciepłego człowieka, kolegi z galerii... tuż obok.

Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Gnatowskiego już w sobotę 13 września o godz. 14.00 w Galerii Mit na ulicy Lubelskiej. Tuż obok…

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę