Aktualności dla "Jerzy Gnatowski"

Dom Kuncewiczów tętni życiem. Jakże wspaniale znów móc odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Tym bardziej teraz, gdy we wnętrzu, oprócz licznych pamiątek po Kuncewiczach pojawiły się obrazy, rysunki i litografie Jerzego Gnatowskiego – wybitnego kazimierskiego malarza oraz przyjaciela Marii Kuncewiczowej. Będąc w Kazimierzu, koniecznie odwiedźcie ten muzealny oddział. Nie pożałujecie.

Wystawa tuż obok

Akwarele, rysunki i obrazy olejne Jerzego Gnatowskiego złożą się na wspomnieniową wystawę „Tuż obok” w Galerii Mit. Wernisaż w najbliższą sobotę.

W kazimierskiej Farze odbył się dziś pogrzeb Jerzego Gnatowskiego. Artystę żegnała rodzina i przyjaciele, towarzysząc mu w tej ostatniej podróży na Wietrzną Górę.

Zmarł Jerzy Gnatowski

Członek Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli, wykładowca malarstwa. Król polskiego krajobrazu. Od lat związany z Kazimierzem Dolnym. Jerzy Gnatowski zmarł w nocy z 4 na 5 stycznia w lubelskim szpitalu. Msza żałobna odbędzie się 11 stycznia o godzinie 13.00 w kazimierskiej Farze.

Otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Gnatowskiego i Jego uczniów zgromadziło w kazimierskiej Galerii Grabski tłumy. „Pejzaż z Czerwoną Perłą” - wyatawę ogłoszoną jako wydarzenie roku oglądać będzie można do 6 kwietnia.

Jedyny świąteczny wernisaż odbędzie się w Kazimierzu Dolnym. W Galerii Mit 13 artystów pokaże zimowe pejzaże. Wernisaż w niedzielne popołudnie

Pokaż stopkę