Wyjątkowa galeria

zobacz więcej (10)

Z okazji jubileuszu Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym prezentujemy wszystkie plakaty, które od 10 lat zwiastowały święto filmów nad Wisłą. Tylko pierwszy z nich przypomina bardziej afisz niż plakat – pozostałe to dzieła sztuki.
Nic dziwnego – wykonali je znani i cenieni nie tylko w Polsce plakaciści, tacy jak np. Stasys Eidrigevicius czy Rafał Olbiński, który jest autorem dwóch pierwszych plakatów kazimierskiego festiwalu. Przedostatni plakat – 9 Lata Filmów wykonał młody artysta – laureat konkursu "Na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych i projektowych" – Szymon Saliński.

Na plakatach przeważają treści związane z filmem i Kazimierzem nad Wisłą. Częstym motywem jest taśma filmowa czy kamera, co widać chociażby u Piotra Młodożeńca i Stasysa. Miasteczko jest obecne prawie na każdym plakacie czy to w postaci rynku - jak u Piotra Fąfrowicza – czy elementów związanych z Kazimierzem – jak na ostatnim jubileuszowym plakacie Romana Klarusa utrzymanym w mrocznej atmosferze z serialu "Rodzina Adamsów", gdzie pojawiają się ruiny kazimierskiego zamku – tu właśnie w tym roku odbędzie się wiele artystycznych imprez towarzyszących pokazom filmowym właśnie nocą…

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę