Lato Filmów - co nas czeka III

Na pozór powstała w 1993 r. sztuka Tadeusza Słobodzianka "Merlin - inna historia", którą będzie można obejrzeć 5 sierpnia, nie ma ze współczesną Polską nic wspólnego. Opowiada średniowieczną historię o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu.
Jednak w tej opowieści o zdradzonym przymierzu, o nieudanej próbie zbudowania idealnego państwa, które utopiono w walkach i oszustwach przegląda się jak w lustrze cała nasza najnowsza historia. Słowacki reżyser Ondrej Spišák tę sztukę jeszcze bardziej uwspółcześnił.

Premiera przedstawienia odbyła się w grudniu 2003 r. w warszawskim Teatrze Narodowym i spotkała się z bardzo przychylną opinią krytyków i publiczności. W czasie Festiwalu Filmowego 5 sierpnia o godzinie 22:00 w ruinach kazimierskiego zamku będzie można zadumać się nad średniowieczną – współczesną historią.

reżyseria: Ondrej Spišák
scenografia: František Lipták
Muzyka i warsztat wokalny: Jan Bernad
współpraca: Monika Mamińska

obsada:
Senectus czyli Merlin: Jarosław Gajewski
Virginea czyli Viviana: Magdalena Boczarska (gościnnie)
Puella czyli Ginewra królowa Brytanii: Kinga Ilgner
Primus czyli Artur król Brytanii: Tomasz Karolak (gościnnie)
Secundus czyli Gowen konetabl: Maciej Kozłowski
Tertius czyli Keu seneszal: Arkadiusz Janiczek
Quartus czyli Percewal z Walii: Wojciech Błach (gościnnie)
Quintus czyli Mordret zwany Dzikim: Marcin Przybylski
Sextus czyli Klaudas zwany Grubym: Paweł Tołwiński
Septimus czyli Lancelot z Jeziora: Oskar Hamerski (gościnnie)


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę