Wybraliśmy prezydenta

Skomentuj (34)

Polacy już zdecydowali, jakiego chcą prezydenta. Czy będzie to jednak Jarosław Kaczyński, czy Bronisław Komorowski – pozostaje to na razie niewiadomą. Jeszcze trwa liczenie głosów. Wiadomo za to, jak zagłosował Kazimierz.


W gminie Kazimierz Dolny uprawnionych do glosowania było 6285 osób. W 5 działających tu lokalach wyborczych – w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, w Gminnym Zespole Szkół, w Bochotnicy, Rzeczycy i Parchatce – głosowało 3649 osób – w tym 616 osób, które przyjechały na wybory właśnie tutaj i 5 osób, które głosowały poprzez pełnomocnika. Frekwencja wyniosła 58,06 % i była wyższa niż w I turze wyborów. Najliczniej głosowali kazimierzacy – 69,24 %. Najniższa frekwencja była w Bochotnicy – 47,45 %.

Ci, którzy poszli do wyborów, głosowali z poczucia patriotycznego obowiązku, wierząc, że w ten sposób mają wpływ na kształt Polski, wierząc w lepszą przyszłość.

- Glosowałam na osobę, która może cos dla Polski zrobić, zadba o takie ustawy, które nam przedsiębiorcom pomogą w pracy – mówi pani Helena.

- Liczę, że po wyborach Polska będzie sprawiedliwa i praworządna, że nie będzie draństwa, łapówkarstwa – mówi pan Zdzisław.

- Spodziewam się, że Polska po wyborach będzie wolna, normalna, europejska – mówi pani Zofia.

- Chciałabym rozdzielności Kościoła od państwa i tego, by w polityce było mniej jadu i kłótni niż dotychczas – mówi pani Wiola. – Liczę, że mój kandydat zadba o to.

- Oczekujemy po wyborach Polski opartej na zdrowych fundamentach, które stanowią tradycja, rodzina i zdrowe zasady, od których Europa dziś odchodzi – mówią o swoich preferencjach państwo Jacek i Beata.

Gmina Kazimierz chciała, by prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej został Jarosław Kaczyński
, na którego zagłosowało 2112 osób (58,57%). Bronisław Komorowski zdobył tylko 41,43 % głosów, chociaż w mieście to on uzyskał największe poparcie przed Jarosławem Kaczyńskim.


W obwodzie nr 1, w którym glosowali mieszkańcy Kazimierza Dolnego, zwyciężył Bronisław Komorowski uzyskując głosów 850 ( 51,73%). Na Jarosława Kaczyńskiego oddano 769 (46,8%) głosów ważnych. Czy jest to wybór kazimierzaków, czy na taki wynik wyborów wpłynęły głosy oddawane przez glosujących w tym obwodzie turystów?

- W samym Kazimierzu Dolnym, czyli w obwodzie nr 1 dopisano do spisu wyborców 457 osób, co daje ok. 25% wszystkich głosujących w tym obwodzie – łącznie wydano tu 1643 karty do głosowania. Oddano tu 1619 głosów ważnych. Być może na taki wynik II tury wyborów prezydenckich miały wpływ glosy osób z zewnątrz. Jednak wybory są tajne i trudno określić preferencje wyborcze osób głosujących na podstawie zaświadczenia, gdyż wszyscy wyborcy dostali takie same karty do glosowania, które wrzucali do jednej wspólnej urny – powiedziała Małgorzata Kuś – pełnomocnik ds. wyborów w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Kto zostanie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, okaże się już w poniedziałek o 16.00.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (34)

 • kazimierzanka
  kazimierzaninie to zacznij się już leczyć, bo za 500 dni nie wyjdziesz już z nałogu;)
  Ale niestety błedów nie robi tylko ten, kto nic nie robi.
 • kazimierzanin
  Też uważam że bufona gafę Komorowskiego na trzeźwo nie da się znieść. Najgorsze że po 500 dniach grozi to nałogiem i poważnym zwiększeniem pijanych nad grodarzem ;)
 • kazimierzanka
  I dokonałeś trafnego wyboru!!!
 • pijany znad Grodarza
  [link wymoderowano]...... Z kolei, jak ja glosowalem to kratka Kaczyńskiego byla jakby podwojna. Pomyślalem: "czy aby nie jestem pijany", i natychmiast odpowiedzialem: "przecież od wczoraj nie pilem". Ten Kaczyński to jakiś czort. " Zaglosowalem na Komorowskiego.
 • cie
  Bo rano głosowały zagłoswały zakonnice itp. z zaświadczeniami
 • zyta
  Ja głosowałam na Bronka z zaświadczeniem, by poprawić mu TU W KAZIMIERZU noty :) Dziwi mnie tylko ta niska liczba osób z zaswiadczeniami bo o godz. 9.30 gdy głosowałam, zostałam dopisana na ponad 150 pozycji, mój mąż na drugiej liście również ponad 150 pozycja... w sumie ponad 300 osób do 9.30....a później tylko 150??? mało prawdopodobne!?
 • Romek
  Co ty 'Hanna' bredzisz? Jakie wszelakie chamstwo? Czy ty w ogóle cokolwiek czytasz w sieci? zajrzyj kobito na inne portale, a będziesz miała właściwe porównanie i przekonasz się, że kazimierski portal to istna oaza tolerancji, spokoju i kultury. A poza tym wczoraj moderator tłumaczył, że chwilowo mają problemy z dodawaniem komentarzy, do normalnych trafiło, ale najwyraźniej internautki 'specjalnej troski' potrzebują ilustrowanych wyjaśnień, hłe hłe hłe
 • kazimierzanka
  Przepraszam i dziękuję - wczoraszjsze komentarze sprzed poludnia już są (dzisiaj). "Dobrze póżno niż wcale". Pozdrawiam:):):)
 • moderator
  kazimierzanko - przecież Kamil napisał wyraźnie, że są problemy techniczne... wy tworzycie już kolejna teorię spiskową. Moderacja, czy cenzura jak nazywacie, jest na wszystkich szanujących się forach czy wam się to podoba czy nie...
  wszelkie prośby, zażalenia proszę kierować na info@kazimierzdolny.pl

  pozdrawiam
 • Hanna
  Pytanie Kazimierzanki jak najbardziej zasadne, pozostanie z pewnością bez odpowiedzi.Preferencje polityczne portalu kazimierskiego są bowiem oczywiste.
  Toleruje się na nim wszelakie chamstwo, ale nie odmienne od "kazimierskich wyborów " poglądy.
 • kazimierzanka
  Mam pytanie - dlaczego nie ma moich komentarzy sprzed południa? Nikogo nie obraziłam, wyraziłam swoją opinię na temat wyników wyborów? Panie Moderatorze nic z tego nie rozumiem! Czyżby Pan głosował na Pana Jarosława Kaczyńskiego? Szanuję wybór, ale nie cenzurę!
 • cie
  A ja z zaświadczeniem zagłosowałem na Bronka no ale nie w Kazimierzu. Szkoda że tyle emocji wzbudza wybór, było minęło i jest wybrany tak jak Lech Kaczyński 5 lat temu. I co i karawana idzie dalej
 • pijany znad Grodarza
  Przepraszam.Zacofany grajdol. Dzisiaj na rynku:." a nie mowilem, że Tusk wywalil wały w Janowcu. Wójt zlożyl doniesienie.' Powtarzam: Grajdol Kazimierz a bęcwal Wójt a raczej wojt z Janowca. ZGROZA.
 • Antypolityk
  a ja mysle ze wszystko jedno kto wygral, oni sobie rzadza a i tak wszystko idzie wlasnym tempem, jakby ktos chcial polemizowac to nie ale dzieki
 • Thurbuhaler
  Alino, a to przecież Kaczynski w kampanii ocierał się o nogi lewicy, wychwalał Gierka jako dobrego patriotę i robił maślane oczy do elektoratu Napieralskiego.Wyściskałby ich wszystkich gdyby tylko mógł i gdyby nie uciekli z krzykiem....Gdzie tu sens?gdzie logika?
 • Thurbuhaler
  Matylda załóż więc własną tubę propagandową i promuj tego eunuchowatego ,antypatycznego starszego pana,któremu większość powiedziała w niedzielę ...."spadaj"
 • ola
  dzięki mieszkam w normalnym mieście niech żyje Komorowski - precz z fałszywcem Jarosławem K.
 • wyborca
  Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego pozwoliło uniknąć wojny polsko-polskiej, która dotyczyłaby przede wszystkim Europy.
 • kazimierzanka
  Widać, że niektórych bardzo boli porażka:))
  Trudno pogodzić się z przegraną?
  Wygrał po prostu lepszy kandydat. Takie są prawa demokracji!
  Polacy nie dali się zwieść nagłej zmianie stylu Jarosława Kaczyńskiego. W związku z katastrofą pod Smoleńskiem, symbole i emocje często brały górę nad programami i sloganami.
 • Alina
  gratulacje dla młodzieży głosującej, no nieźle, jak waszym idolem jest powiatowy czy inny szajs, a pies Palikot robi na was wrażenie, to nie trzeba się dziwić że wynik wborów jest taki a nie inny, telewizja wie komu może wyprać mózg ... i doskonale to robi
  wesołych wakacji, na luzie i bez stresu!
  to nic że czerwoni znowu będą na stołkach i pseudo elity donosiciele nadal będą w centrum uwagi, najważniejsze to mieć świety spokój, żeby nie było kłótni i żeby pis sie nikogo nie czepiał i dał już spokój esbekom, w końcu to też ludzie, a że kiedyś kogoś zabili czy maltretowali czy dręczyli to kogo teraz to obchodzi? luz bluz
  itd itd

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę