Jakiego prezydenta chce Kazimierz?

Skomentuj (16)

Punktualne o 20.00 zamknięto oba lokale wyborcze w Kazimierzu Dolnym. Głosy podliczono. Teraz trwa liczenie głosów ze wszystkich okręgów wyborczych w Polsce. Jakiego prezydenta chciałby mieć Kazimierz?

Kto zostanie prezydentem? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero jutro. Najprawdopodobniej przyjdzie poczekać jednak dłużej, gdyż wszystko wskazuje na to, że będzie druga tura wyborów.

Gdyby decyzje wagi państwowej miały zapaść w Kazimierzu (komisja nr 1) to – podobnie jak to pokazują nieoficjalne ogólnopolskie wyniki wyborów – w drugiej turze 4 lipca o fotel prezydenta walczyliby Jarosław Kaczyński (606 głosów – 42, 86 %) i Bronisław Komorowski (555 głosów – 39,3%). Zdecydowanie gorszy wynik uzyskał Grzegorz Napieralski (113 głosów – 8%).

 

Pozostali kandydaci uzyskali co najwyżej wyniki dwucyfrowe: Janusz Korwin – Mikke (46 głosów – 3%), Waldemar Pawlak (23 głosów – 1,6%), Marek Jurek (19 głosów – 1,3%), Andrzej Lepper (18 głosów – 1, 27%), Andrzej Olechowski (12 głosów – 0,8%), Bogusław Ziętek (4 głosy – 0,3%) i Kornel Morawiecki (1 głos – 0,07%).

W komisji nr1 w Kazimierzu uprawnionych do głosowania było 2030 wyborców. Do głosowania wydano 1414 kart, co daje frekwencję na poziomie prawie 70 %.

Jak głosowano w całej gminie? Ogólne wyniki podamy wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • malkontent
  Argumentacja Hanny ?! ,hym,dyskusja chętnie,ale nie na poziomie Joli Rutowicz!
 • pijany znad Grodarza
  Malkontent. Jesli argumentacja Hanny Cię nie przekonuję, to Twoje skrzywione spojrzenie na rzeczywistość jest przeogromne. Z kolei Olo to musi być niezwykle dociekliwy gość. Zwróć się do Niego.
 • malkontent
  A prosiłem,czytaj ze zrozumieniem!Miłego dnia i reszty życia!
 • Hanna
  Nick i ton dokładnie odpowiedni dla sfrustrowanego elektoratu PIS.A co to ma do rzeczy,śmierć tego człowieka.Kaczynski żyje,miał i ma się dobrze.Za komuny również włosek z główeczki mu nie spadł.Smieszne jest teraz przerabianie go na jakiś symbol.Bez żadnych podstaw.To raczej elektorat Pis-u nie myśli tylko bezkrytycznie czci "tego symbola".I "rozumie" choc nie czyta.
 • malkontent
  "Hanna" czytaj ,myśl i żyj ze zrozumieniem!Tam gdzie kończy się merytoryczna dyskusja, tam do głosu dochodzą emocje.Głównie jest tak ,że jeżeli ktoś chce podnieść swoja wartość, to musi obniżyć czyjąś (taki szczegół z psychologi).Internowani<hym,byli różni, Wałęsa i Michnik i Edward Gierek i jego ekipa.W stanie wojennym w Kazimierzu został zamordowany przez MO Leszek Gurmiński miał 21 lat,on nie był internowany.W Wolnej Polsce nie było wznowionego śledztwa.Jedynie od czasu do czasu ksiądz na mszy upomni się o Leszka.To dużo,na prawdę!.Proszę, dobry człowieku czytaj myśl i żyj ze zrozumieniem.
 • Hanna
  "Kaczyński "myśliwego" miażdży merytorycznie pod każdym względem" tiaa ...zwłaszcza np.wykonaniem hymnu polskiego,dorobkiem,życiowym(już 61 lat u mamusi),znajomością języków,zasługami w opozycji(nieinternowany w 81 roku) etc.Przygważdzająca przewaga "merytoryczna"...
  Na szczeście lubelszczyzna to nie cała Polska.
 • malkontent
  "Pijany" Kaczyński "myśliwego" miażdży merytorycznie pod każdym względem.Ale nie o tym ja teraz.Podam ci przykład na to ,że Komorowski nie nadje się na prezydenta.Jest pasjonatem myślistwa,prawda? .Po medialnej nagonce rezygnuje.Więc to nie pasja tylko egoizm. Przy pomocy strzelby chce się dowartościować.Ma kompleksy.Więc jak uważasz? Jest podatny na manipulacje, czy nie?!I o tym w Chicago wiedzą!
 • olo
  te pijak , ty się czasem nie utożsamiasz z bohaterem dunią?
 • pijany znad Grodarza
  Malkontent. Utożsamiasz Chicago z USA. NIe byloby własciwiej utożsamiać go z mafią?. Ile masz lat?. Polecam filmy USA z problematyką lat 30-stych.. Chyba niepotrzebnie piszę po raz drugi. Ty nic nie czytasz. Oglądasz. A ja wiem co oglądasz i słuchasz.
 • wyborca
  Śmiało PiSowcy, i kto to powiedział?!!
  "W ciągu najbliższych tygodni skierujemy do sądu wniosek o delegalizację SLD" Jak myślicie co zrobi Napieralski?
 • procent
  Liczbowe a nie procentowe pewnie o to chodziło (z wyjątkiem dwóch ostatnich)
 • Nick
  Jakie dwucyfrowe wyniki uzyskali pozostali kandydaci?
 • pijany znad Grodarza
  Malkontent, Chicago to ukochane miejsce Rydzyka. Zobacz Anglię, Niemcy. Swoja droga to być może szykuje nam się kolejne "osiagnięcie". Kolejny "sukces" na miarę Europy a może i świata.Mieliśmy dwóch najważniejszych w Polsce. Byli to jednojajowi bliżniacy. Europa była zdumiona. Obecnie mamy szanśę by zamiast Pierwszwej Damy uosobienie polskich kobiet pelniła Pierwsza Bratanka. Lokal wyborczy i lokal zwolennikow Jarosława "lśnił" jej blaskiem.
 • Jula
  A jednak nie zawiodłam się na moich ziomkach , przynajmniej w kwestii głosowania . Gorzej z tolerowaniem ''maszkaronów''budowlanych.
 • malkontent
  W USA miażdżący wynik pana dr.Jarosława Kaczyńskiego. W samym Chicago 80% polaków oddało na niego głos.Czyżby USA składała w 80% z bydła i ciemnogrodu ? (To tytułem żartu).A tak na prawdę w Kazimierzu zawsze się głosuje za tradycją i nowoczesnością!Niestety zdecydowana większość naszej samorządowej administracji to zwolennicy tzw.PO.Dlatego mamy taki rozgardiasz i braku wizji rozwoju miasta (nie mylić z rozbudową).Liczy się tylko parcie na szkło i wizerunek.Jak we władzach centralnych.Pozdro
 • hmmm
  frekwencji kazimierzakom pogratulowac, wyniki oczywiste

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę