Kazimierz wybrał Kaczyńskiego

Skomentuj (44)

zobacz więcej (7)

Wczorajsze wybory prezydenckie przebiegły spokojnie. W sumie, w całej gminie Kazimierz Dolny do głosowania wydano 3152 karty. Mieszkańcy miasta, jak i gminy, w roli prezydenta najchętniej widzieliby Jarosława Kaczyńskiego.

Wczoraj przed południem przeprowadziliśmy w Kazimierzu Dolnym krótką sondę na temat wyborów. Wśród kilkunastu spytanych osób, tylko jedna głosowała na Bronisława Komorowskiego. Pozostali w roli prezydenta najchętniej widzieliby Jarosława Kaczyńskiego. Jakie były argumenty…?

 

- Głosowaliśmy na Jarosława Kaczyńskiego – mówi zgodnie młode małżeństwo. – Zdecydowaliśmy tak, bo uważamy, że jedna partia rządząca nie będzie dobrym rozwiązaniem.

 

- My głosowaliśmy na Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ naszym zdaniem jest on wielkim patriotą i dąży do tego, by każdemu Polakowi żyło się lepiej – tłumaczyła młoda kobieta, która uczestniczyła w wyborach razem z mężem.

 

- Oddałam swój głos na Bronisława Komorowskiego, ponieważ wydaje mi się, że w tej chwili jest on najlepszym kandydatem – mówiła młoda kobieta.

 

Pojawiały się też głosy, że tak naprawdę na tej liście nie ma kandydata na prezydenta. Wielu ludzi poszło na wybory, bo to uważało za słuszne, jednak nie byli oni przekonani co do tego, że dokonują słusznego wyboru.

 

W gminie Kazimierz Dolny głosowanie zakończyło się o godz. 20.00. O godzinie 22.45 wszystkie głosy były już policzone. Upoważnionych do głosowania było 5888 mieszkańców, ze swojego prawa skorzystało 3152 osoby. 35 głosów było nieważnych, były też dwa przypadki głosowania pełnomocników.

 

W mieście frekwencja wyniosła 69,66%, w gminie 53,53%. Najmniej głosów oddali mieszkańcy Rzeczycy – 37,2%.

 

Mieszkańcy miasta (42,86%), jak i gminy (49,47%) wybraliby na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Drugie miejsce zajął Bronisław Komorowski (gmina: 31,09%), a trzecie Grzegorz Napieralski (9,37%).

 

Pozostali kandydaci: Marek Jurek (1,21%), Janusz Korwin – Mikke (2,34%), Andrzej Lepper (1, 53%), Kornel Morawiecki (0,13%), Andrzej Olechowski (1,03%), Waldemar Pawlak (3,4%)  i Bogusław Ziętek (0,35%).

Skomentuj


Dodane komentarze (44)

 • pijany znad Grodarza
  wyborca. To i Ty masz wyższe wykształcenie i pochodzisz ze wsi Kazimierz, jak to pisze wyksztalcony wraz z żoną kazimierzanin? To wykształcenie to KUL?
 • antykaczysta
  Tusk nie mógł wchodzić w żadną koalicje, bo Kaczyński dogadał sie z Lepperem przed 2 turą , tak jak teraz z Napieralskim. Jarosław dla władzy zrobi wszystko. Właśnie stworzył partie narodowo-socjalistyczną. A to z historii już znamy......
 • wyborca
  Popieram Andrzeja i kazimierzanina, to głosy ludzi myślących, a nie pochodnych palikmiotów, którym TVN zrobiło papkę z mózgu.
  Kaczyński musi wygrać. Dosyć rządów POmylonej mafii!
 • kazimierzanka1
  Ujadajcie Pisowcy ile chcecie i tak nic nie pojmiecie - wybory wygra Komorowski!
 • kazimierzanin
  Sprawdził sie, sprawdził. Tusk chciałby mieć takie samodzielne osiągnięcia jak rządu PiS. Ale że PełO nie chciało wejść w koalicję to musiał że tak powiem z łapanki brać. A może Ewa pamięta jak herr Tusk mówił że szkodliwe będzie jak prezydent będzie z tej samej opcji co rząd czy amnezja kierunkowa sie objawiła?
  Do turysty- jestem prościuchem z wyższym wykształceniem z małej wsi Kazimierz i głosowałem na Kaczyńskiego, moja żona również. I właśnie zaczynam być nietolerancyjny wobec tak nienawistnych, zjadliwych i złośliwych "turystów" jak ty. I prośba - pozostań w swoim wielkim mieście i dowartościowuj się dalej
 • Ewa
  Głosujcie, głosujcie, tylko pamietajcie, że Kaczyński jako premier się nie sprawdził - rząd musiał podać się do dymisji przed upływem kadencji. A ten "wygwizdany" Tusk rządzi nadal i to z powodzeniem.
 • Andrzej
  Chciałem odnieść się do wypowiedzi "turysty" i "wyborcy ". Obaj to typowi ćwierć inteligenci czytający wyborczą i oglądający tvn,nieznający współczesnej historii Polski.Proszę się doinformować ile szkody przyniosły rządy UW i KLD partii z których wywodzi się Komorowski człowiek silnie związany z WSI.Za rządów tych partii sprzedano najlepsze zakłady produkcyjne za przysłowiową złotówkę. Obecnie PO chce sprywatyzować około 700 zakładów przynoszących duże pieniądze do budżetu ,tak jak ZA Puławy.PIS nie prywatyzował żadnych przedsiębiorstw i budżet udało się zamknąć.Głosujcie na Kaczyńskiego i nie dajcie się omamić tym ćwierćinteligentom nie znającym się na rzeczy. Gdy Komorowski wygra wybory to PO sprywatyzuje całą Polską gospodarkę o Polak będzie parobkiem.
 • neutralny
  Najzabawniejsze jest to, że piszecie sobie, piszecie, a skuteczność tej "twórczości" jest żadna! Chyba, że żółci wtedy mniej.
 • wyborca
  I co Pisowcy? Prawo to macie tylko w nazwie partii?
  Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wtorkową decyzję Sądu Okręgowego w sprawie Bronisława Komorowskiego. Pan Kaczynski jednak kłamał!
  Wyrok jest prawomocny.
 • fistaszek
  Głupota ludzka nie zna granic!!!???
  Czy WY naiwni ludzie wierzycie w przemianę "Kaczora"??!!
  Zobaczycie po wyborach,/zarówno wygranych czy przegranych/jakie zdanie ma o konkurentach Wasz kandydat na Prezydenta R.P./oby nie czwartej/
 • kazimierzanka
  sic! "Farba znaczy krew" - Zenon Kruczyński
  Jak pewnie zauważyłaś(łes) przemiany życiowe są możliwe?
 • sic!
  "Czasami jeszcze żył. Brało się go za nogi, on podnosił głowę i trzeba było energicznie uderzyć kantem dłoni w kark - wtedy głowa zwisała bezwładnie... Jeśli zając jeszcze kicał próbowaliśmy go łapać... Chociaż miał odstrzeloną nogę albo tylko krwawił, biegł po strzale jeszcze kawałek i chował się gdzieś w rowie. Gdy myśliwy był już blisko, zając się podrywał i machając odstrzelonym kikutem, uciekał"
  I możnaby tak dalej, ale po co.
  W Polsce będzie tak jak do tej pory, niezależnie kto wygra wybory.
  Ale prezydent musi mieć zasady i być silny także kiedy nie ma w ręku strzelby,
  myśliwi tego nie potrafią ...
 • turysta
  Wolę na pewno niż naprawde "napewno" i wolę pijanego znad Grodarza;););)
  Pozdro
  Suri - Ja nie o Europie ja o Kazimierzu i o wynikach glosowania mówię w Kazimierzu
 • pijany znad Grodarza
  Ale żeś Dzierżyński. Glosuje na Ciebie. Ujawnisz się? Strasznie podoba mi sie odpowiedzialaność. Dlaczego wg. Ciebie majątkowa? Nie lepiej glową?.
 • rewolucjonista
  Zaden prezydent nic nie zmieni w tym mieście proponuję skupić się na wyborach lokalnych, ograniczyć liczbę radnych i wprowadzić odpowiedzialność jednostkową burmistrza (najlepiej własnym majątkiem )napewno nie byłoby chętnych.
 • pijany znad Grodarza
  Tak, tak.Przydalaby sie dyskusja o poltyce lokalnej. Wprawdzie Urząd szumnie otworzyl portal "Przyjazny urząd" ale jest on "martwy". Proponuję temat" wygląd pasów i rowow przydrożnych w mieście i gominie Kazimierz". Proponuję skrzyżowanie ul. Czerniawy i Slonecznej.
 • Suri
  Turysta ty nie zapominaj że największa wieś w Europie, to inaczej się nazywa , na pewno nie Kazimierz .
 • Bochotnicokowianeczka
  Portal zdecydował zająć się polityką. Mam nadzieję, że dyskusja będzie tak samo otwartawkrótce o polityce lokalnej w Kazimierzu Dolnym i bez cenzury portalu.
 • jorgex
  Chyba gaz łupkowy powinno być
 • turysta
  Ludzie z wyższym wykształceniem głosują na Komorowskiego, ludzie z dużych miast głosują na Komorowskiego, a prościuchy z podstawowym i zasadniczym zaślepieni nienawiścią za wszelką cenę chcą , żeby Kłamczyński wygrał. A Kaczyński po raz drugi przegrał tym razem przed Sadem Okręgowym i znów grozi, że wystapi o kasację...Tylko tchórz nie umie przyznać sie do błędu i przeprosić za klamstwo tylko "idzie w zaparte". Kazimierz to przecież mała wiś na wschodzie Polski, a ludzie są złośliwi, zajadli, nienawistni (nie wszyscy)i nietolerancyjni więc i wyniki głosowania nie dziwią!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę