Prezydent Rzeczypospolitej Kazimierskiej

Skomentuj (15)
Wyborcze podium po głosowaniu w Kazimierzu zapełnili ci sami kandydaci na prezydenta Polski, którzy zwyciężyli w klasyfikacji ogólnopolskiej: Kaczyński, Tusk i Lepper. Kazimierz głosował więc trochę inaczej niż generalnie Lubelszczyzna, gdzie Andrzej Lepper wyprzedził Donalda Tuska plasując się tuż za Lechem Kaczyńskim.

Frekwencja wyborcza w Kazimierzu była trochę niższa niż ogólnopolska i wynosiła - 45 % Najwięcej głosów zdobył Lech Kaczyński - uzyskując 35,36 % głosów. Tuż za nim z różnicą prawie 4 procent uplasował się Dolnald Tusk. Na Andrzeja Leppera głosowało w Kazimierzu 21,12 % wyborców.

W Miasteczku wybory przegrał z kretesem - Stanisław Tymiński - legenda wyborów prezydenckich - nie otrzymał ani jednego głosu.

Wyniki wyborów według PKW

Polska Kazimierz
Lech Kaczyński 33,10% 35,36%
Donald Tusk 36,33 % 31,40%
Andrzej Lepper 15,11 % 21,12%
Marek Borowski 10,33% 5,83%
Jarosław Kalinowski 1,80% 2,36%
Janusz Korwin-Mikke 1,43% 1,38%
Henryka Bochniarz 1,26% 1%
Liwiusz Iliasz 0,21% 0,22%
Adam Słomka 0,06% 0,19%
Leszek Bubel 0,13% 0,15%
Jan Pyszko 0,07% 0,15%
Stanisław Tymiński 0,16% 0,00%

A jak zagłosujemy w II turze?
http://www.kazimierzdolny.org/viewtopic.php?t=141
(wypełnij ankietę)

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Tadek
  Obejrzałem wyniki z kilku wsi w województwie dolnośląskim. Wszędzie zdecydowanie wygrywał Lepper, Kaczyński i Tusk prawie po równo. W kilku wsiach w podkarpackim natomiast wygrywał Kaczyński i to z trzykrotną przewagą nad Tuskiem.
 • Tadek
  Internet to mądre zwierzę. Już wiem, że w gminie Kazimierz Dolny Pyszko Jan otrzymał 4 głosy. Wszystkie 4 oddano w lokalu przy Nadwiślańskiej 9, czyli w Zespole Szkół.
 • violet (gość)
  Tadeuszu,

  wyniki wyborow sa jak zawsze na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Bardzo ładnie to zrobili. Mozesz sprawdzic wyniki we wszystkich lokalach wyborczych.
  Adres: www.wybory2005.pkw.gov.pl
 • Tadek
  Interesujące byłoby, gdyby podano jeszcze ilość głosów oddaną na poszczególnych kandydatów ( ciekawi mnie np. ile to osób te 0,15% na Jana Pyszko).
 • kipisz (gość)
  Jest pewna ewolucja gawiedzi 0 gł. na Stana.
 • Kamil Ruciński (red.)
  Ankieta - jak zagłosujesz w II turze:


  http://www.kazimierzdolny.org/viewtopic.php?t=141
 • violet (gość)
  Ja i wielu moich znajmowych głosowało na Leppera w Warszawie.
  Dlaczego? - aby osłabic wynik Tuska i Kaczynskiego - Lepper i tak nie mial szans wejsc do II tury. A Kaczor - Donald mial okazje sie przekonac, ze nie ma, az tak wielkiego poparcia. W II turze oczywiscie poprzemy Donalda - zawsze to mniejsze zło. Zreszta Kaczor dostal po tylku w W-wie ... i moze zanim poprzecie go w II turze ... warto pomyslec dlaczego swoi go nie poparli.
 • miejscowy
  łatwo jest krytykować ludzi głosujących na Leppera a może jeden z was mondrali wystartował by w wyborach i zaproponował coś lepszego od Leppera lub Kaczyńskiego.
 • ała (gość)
  W poprzedniej wersji były widoczne te numerki I,II,III - teraz jest tabela. Z jakiegoś powodu nie mogę się zalogować do tej strony.
 • Anonim (gość)
  straszne
  co za cymbały głosują na Leppera?
 • Luke (gość)
  Zgadzam sie z ałą i Tadkiem.Czemu tylu ludzi głosuje na Leppera? Przecież to porażka
 • maciek (gość)
  wynik kaczynskiego tez powodow do optymizmu nie daje, kolejny populista na czele
 • ała (gość)
  Donald Tusk II - to się zgadza: jego przodek też był Donald.

  Lech Kaczyński I - wierutne kłamstwo: wiadomo jest ich dwóch : "ja i mój brat"

  Andrzej Lepper III - to liczba porządkowa szarych komórek: w tym dwie w kieszeni.
 • Tadek
  Właśnie miałem napisać to samo, aleś mnie Waść ubiegł. Ponadto mam dziwne skojarzenia: Lech Kaczyński Pierwszy, Andrzej Lepper Trzeci, król Maciuś Pierwszy...
 • Anonim (gość)
  co piaty mieszkaniec glosowal na Leppera, tragedia .......!!!!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę