Wszystkie szlaki prowadzą do... Koszczyca!

zobacz więcej (25)

Blisko trzystu gimnazjalistów z okolicznych szkół uczestniczyło w corocznym rajdzie po Kazimierskim Parku Krajobrazowym organizowanym przez społeczność Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który w tym roku świetuje swoje stulecie. Pogoda dopisała.

XV Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca” był jak zwykle okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pozwalał spojrzeć na Kazimierz od strony nieoczywistej, mniej znanej. Ciepły Dół, Marynówka, willa Graffa, Głęboki Dół, willa Floryda, Zimny Dół – gimnazjaliści w zależności od trasy odwiedzili te i inne miejsca z dala od rynku. Mimo, że wielu twierdziło, że znają dobrze Kazimierz, widzieli je po raz pierwszy.

Spacerom sprzyjała pogoda, która pozwoliła rozegrać także na świeżym powietrzu konkurencje sportowe: strzelanie, wyciskanie sztangi leżąc czy wywołujące jak zwykle najwięcej emocji – przeciąganie liny.

Rajd był także okazją do poznania szkoły, kierunków kształcenia w Technikum Logistycznym, Technikum Hotelarskim, Technikum Obsługi Ruchu Turystycznego i Szkole Branżowej I Stopnia, odwiedzenia jej pracowni: logistycznej i hotelarskiej oraz Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”.

Imprezę jak zwykle zakończył wspólny grill.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę