Wszystkie szlaki prowadzą do... Koszczyca!

zobacz więcej (25)

Blisko trzystu gimnazjalistów z okolicznych szkół uczestniczyło w corocznym rajdzie po Kazimierskim Parku Krajobrazowym organizowanym przez społeczność Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który w tym roku świetuje swoje stulecie. Pogoda dopisała.

XV Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca” był jak zwykle okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pozwalał spojrzeć na Kazimierz od strony nieoczywistej, mniej znanej. Ciepły Dół, Marynówka, willa Graffa, Głęboki Dół, willa Floryda, Zimny Dół – gimnazjaliści w zależności od trasy odwiedzili te i inne miejsca z dala od rynku. Mimo, że wielu twierdziło, że znają dobrze Kazimierz, widzieli je po raz pierwszy.

Spacerom sprzyjała pogoda, która pozwoliła rozegrać także na świeżym powietrzu konkurencje sportowe: strzelanie, wyciskanie sztangi leżąc czy wywołujące jak zwykle najwięcej emocji – przeciąganie liny.

Rajd był także okazją do poznania szkoły, kierunków kształcenia w Technikum Logistycznym, Technikum Hotelarskim, Technikum Obsługi Ruchu Turystycznego i Szkole Branżowej I Stopnia, odwiedzenia jej pracowni: logistycznej i hotelarskiej oraz Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”.

Imprezę jak zwykle zakończył wspólny grill.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę