Lalka na dobry początek

Skomentuj (2)

Maturzyści w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w piątek rozpoczęli swoje zmagania o jak najlepsze noty na egzaminie dojrzałości. Pierwszym wyzwaniem był tradycyjnie egzamin z języka polskiego.

Po raz czwarty Centralna Komisja Egzaminacyjna zaproponowała maturzystom fragment „Lalki” Bolesława Prusa jako punkt wyjścia do rozważań – tym razem na temat tęsknoty. Stanisław Wokulski zwierza się przyjacielowi Ignacemu Rzeckiemu ze swoich uczuć, które nie należą w powieści Prusa do dominujących – tęsknoty do ojczyzny. Tym łatwiej w pracach maturalnych powinny pojawić się – jako odwołania do całości utworu – rozważania o tęsknocie za miłością, której podporządkował całe swoje życie – do Izabeli Łęckiej.

Na sali egzaminacyjnej w Koszczycu wspólnie zasiedli maturzyści z Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i Liceum dla Dorosłych. Do pierwszego egzaminu podeszli z uśmiechem, chociaż nie bez stresu.

- Mam mieszane uczucia – mówi po egzaminie z języka polskiego Eliza Murat z Technikum Hotelarskiego, która wybrała temat z „Lalki”. – Niby nie było jakieś bardzo trudne. Ale stres był. Jak będzie? Nie wiem, zobaczymy.

- Wypracowanie teoretycznie było proste, napisałem wszystko. Myślę, że matura z polskiego będzie zdana, a jak będzie, to zobaczymy – mówi Paweł Jagieło z Technikum Logistycznego, który na ostatnim egzaminie zawodowym otrzymał z obu części podwójne 100%. – Stres? Nie było. Z uśmiechem wszyscy podeszliśmy do matury.

I takiego podejścia życzymy wszystkim maturzystom przed kolejnymi egzaminami. W poniedziałek w Koszczycu matura z matematyki, a potem język angielski, niemiecki, włoski, wiedza o społeczeństwie, geografia lub historia.

 

Źródło: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę