Lalka na dobry początek

Skomentuj (2)

Maturzyści w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w piątek rozpoczęli swoje zmagania o jak najlepsze noty na egzaminie dojrzałości. Pierwszym wyzwaniem był tradycyjnie egzamin z języka polskiego.

Po raz czwarty Centralna Komisja Egzaminacyjna zaproponowała maturzystom fragment „Lalki” Bolesława Prusa jako punkt wyjścia do rozważań – tym razem na temat tęsknoty. Stanisław Wokulski zwierza się przyjacielowi Ignacemu Rzeckiemu ze swoich uczuć, które nie należą w powieści Prusa do dominujących – tęsknoty do ojczyzny. Tym łatwiej w pracach maturalnych powinny pojawić się – jako odwołania do całości utworu – rozważania o tęsknocie za miłością, której podporządkował całe swoje życie – do Izabeli Łęckiej.

Na sali egzaminacyjnej w Koszczycu wspólnie zasiedli maturzyści z Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i Liceum dla Dorosłych. Do pierwszego egzaminu podeszli z uśmiechem, chociaż nie bez stresu.

- Mam mieszane uczucia – mówi po egzaminie z języka polskiego Eliza Murat z Technikum Hotelarskiego, która wybrała temat z „Lalki”. – Niby nie było jakieś bardzo trudne. Ale stres był. Jak będzie? Nie wiem, zobaczymy.

- Wypracowanie teoretycznie było proste, napisałem wszystko. Myślę, że matura z polskiego będzie zdana, a jak będzie, to zobaczymy – mówi Paweł Jagieło z Technikum Logistycznego, który na ostatnim egzaminie zawodowym otrzymał z obu części podwójne 100%. – Stres? Nie było. Z uśmiechem wszyscy podeszliśmy do matury.

I takiego podejścia życzymy wszystkim maturzystom przed kolejnymi egzaminami. W poniedziałek w Koszczycu matura z matematyki, a potem język angielski, niemiecki, włoski, wiedza o społeczeństwie, geografia lub historia.

 

Źródło: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Pokaż stopkę