Gwiaździście, ale w deszczu

zobacz więcej (12)

Po raz XIV wyruszyli na szlaki Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego. Tym razem wprawdzie w deszczu, więc jedynie po muzeach, ale z nie mniejszym zapałem.

Blisko 200 osób mimo deszczu uczestniczyło w dorocznym Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym organizowanym już po raz czternasty przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Celem rajdu jest turystyka na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, ale w tym roku deszczowa pogoda sprawiła, że uroki Korzeniowego Dołu czy innych miejsc można było podziwiać jedynie z perspektywy Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. Deszcz pozwolił zajrzeć też do innego oddziału Muzeum – oddziału Złotnictwa w Rynku, a także do Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat” mieszczącego się w Zespole Szkół Koszczyca.

Tak czy inaczej humoru dopisywały i energii nie brakowało, co było widać podczas zmagań sportowych po powrocie na teren szkoły Koszczyca. Gimnazjaliści pod czujnym okiem przyszłych techników logistyków z Koszczyca rywalizowali w strzelaniu, wyciskaniu sztangi leżąc i przeciąganiu liny. Siły regenerowali przy grillu obsługiwanym przez techników hotelarzy.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza kształci młodzież w różnych zawodach już od blisko stu lat – setną rocznicę swego istnienia szkoła świętować będzie razem z całą Polską w setną rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 r.

Koszczyc obecnie kształci w zawodach – w Technikum – logistyk i hotelarz oraz w wielu różnych zawodach Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a także stwarza możliwość uzupełnienia wykształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, które działa w systemie zaocznym.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę