Ostatni taki Rajd Gwiaździsty. I zarazem pierwszy

zobacz więcej (16)

To był ostatni taki Rajd Gwiaździsty „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Brał w nim ostatni już rocznik gimnazjów. I zarazem pierwszy w nowej formule – bo uczestniczyli w nim po raz pierwszy uczniowie ósmych klas szkół podstawowych.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu gościł u siebie jak co roku uczniów ostatnich klas szkół niższego szczebla. Rajd Gwiaździsty pomyślany pierwotnie jako gimnazjalny w tym roku miał wymiar historyczny: łączył roczniki dwóch typów szkół: gimnazjum i szkoły podstawowej. We wrześniu potencjalnie to ci właśnie uczniowie mogą rozpocząć naukę w technikum logistycznym czy hotelarskim czy szkole branżowej w Koszczycu.

Młodzież ze szkół w Wąwolnicy, Rzeczycy i Skowieszynku zapoznała się z kierunkami kształcenia w Koszczycu, w tym z nowościami: logistyka wojskowa i wellnes &spa, a potem pod przewodnictwem uczniów z Koszczyca wyruszyła na bardziej i mniej znane trasy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda sprzyjała wędrówce zarówno okolicznymi wąwozami, polami jak i bezdrożami.

XVI Rajd Gwiaździsty "Wszystkie szlaki prowadządo Koszczyca" zakończyły zawody sportowe i wspólny grill.

 

Koszczyc to jedna z najstarszych szkół zawodowych w regionie. W tym roku szkolnym świętuje swoje stulecie.


Źródło: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę