Wszelkie diety dziś na boku!

Pączki z nadzieniem różanym, śliwkowym czy wieloowocowym. Posypane płatkami róży lub migdałów albo skórką pomarańczy. Z cukrem lub lukrem – w Kazimierzu do wyboru do koloru!
W obu kazimierskich piekarniach – w Zgodzie i u Sarzyńskich dzisiejsza noc to czas niezwykle pracowity. Bo pączków trzeba przygotować znacznie więcej niż zazwyczaj – statystyczny Polak w tłusty czwartek zjada 2,5 pączka. A każdy z nich to około 240 kalorii. Tylko kto w taki dzień liczy kalorie? Wszelkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!
A jaki jest Wasz tłustoczwartkowy pączkowy rekord?
Jeśli w tłusty czwartek chcemy trochę zwolnić w codziennym zabieganiu i sami przygotować pączki, zachęcamy do skorzystania z naszego przepisu.

Kazimierskie pączki cioci Mani

60 dag mąki
15 dag cukru
15 dag masła
6 jajek
1 szklanka mleka
5 dag drożdży
Mały kieliszek rumu lub olejek rumowy
Gęste powidła
Cukier waniliowy
Olej do smażenia
Mały kieliszek spirytusu
Cukier puder do posypania
Z 20 dag mąki, drożdży i mleka wyrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia. Dodać jajka (2 całe i 4 żółtka). Dodać cukier, rum, spirytus albo wódkę, resztę mąki i roztopione schłodzone masło. Dobrze wyrobić ciasto tak, żeby odchodziło od ręki. Przykryć ściereczką i pozostawić do wyrośnięcia na około godzinę. Rozwałkować, wycinać krążki, nakładać nadzienie i zawijać brzegi, forując kulki. Układać na serwetce posypanej mąką. Pozostawić do wyrośnięcia na około pół godziny. Smażyć na złoty kolor z każdej strony na głębokim oleju. Musi być go na tyle dużo, by pączek swobodnie w nim pływał i nie dotykał dna. Po usmażeniu posypać cukrem pudrem. Smacznego!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę