Wielkanocy pełnej optymizmu!

Skomentuj (3)

Z okazji Świat Wielkiej Nocy zespół redakcyjny Kazimierskiego Portalu Internetowego życzy wszystkim swoim Czytelnikom zdrowia i optymizmu. Świat jest piękny! A Kazimierz? A Kazimierz jeszcze piękniejszy. Na Wielkanoc szczególnie! Zobaczmy, co nas czeka.

W czasie Świąt w Kazimierzu warto zobaczyć:

 • Wielki Piątek 3 kwietnia (obowiązuje post ścisły) - Fara


od godz.9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji (ciemnicy).
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. godz. 17.00 - Liturgia ku czci Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego w kościele świętej Anny i rozpoczęcie adoracji. 
ok. godz. 20.00 - Droga Krzyżowa z elementami misterium ulicami miasta (po zakończeniu liturgii). Prośba o przyniesienie świec. (Tak było w roku ubiegłym: https://www.kazimierzdolny.pl/news/na-golgote-z-chrystusem/18658.html)
godz. 24.00 - „Ciemna Jutrznia”, która zakończy nocną adorację przy Grobie Pańskim.

 • Wielka Sobota 4 kwietnia - Fara


godz. 9.00 – 16.00 – Poświęcenie pokarmów w Kościele Farnym co pół godziny. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w terenie wyznaczonymi trasami.
godz. 22.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej (najważniejsza liturgia w roku kościelnym):
- błogosławieństwo ognia i paschału,
- Orędzie Paschalne,
- Liturgia Czytań,
- udzielenie i odnowienie sakramentu chrztu św.
Prośba o przyniesienie świec.

 • Wielka Niedziela 5 kwietnia - Fara


Msze Św. o godz.: 6.00, 10.30, 12.00, 18.00. O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne.

 • Poniedziałek Wielkanocny


Msze św. - godz. 7.30 (Kościół Św. Anny),
                   - godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (Kościół Farny)

godz. 12.00 - Tradycyjny lany poniedziałek po strażacku na Rynku

Wielkanoc to oczywiście lany poniedziałek! W Kazimierzu ten zwyczaj namiętnie i pięknie kultywują strażacy. To po prostu trzeba zobaczyć. To trzeba tu przeżyć! Każdego roku jest tak samo mokro, ale zarazem zupełnie inaczej. (A tak było rok temu: https://www.kazimierzdolny.pl/…/smigus-dyngus-201…/18659.html)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Bezsenny z Kazimierza
  Mam nadzieje, że debil który ustawił lub wypożyczył tę maszynę do odstraszania ptaków z sadu, tak, aby na....ała całą noc, nie dając zmrużyć oka i strasząc zwierzęta domowe, tenże debil poniesie zasłużoną karę. I to tu na ziemi, tej ziemi!
 • lola
  bardzo mila dekoracja w Farze .Przy okazji czy ma ktos z panstwa zdjecia wszystkich Grobow Panskich ze Swietej Anny od poczatku ?to juz ponad 10 lat.Chetnie bym sobie przypomniala ...nie widzialam wszystkich.
 • Liko
  Wesołych Świąt wszystkim! :-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę