Wielkanocy pełnej optymizmu!

Skomentuj (3)

Z okazji Świat Wielkiej Nocy zespół redakcyjny Kazimierskiego Portalu Internetowego życzy wszystkim swoim Czytelnikom zdrowia i optymizmu. Świat jest piękny! A Kazimierz? A Kazimierz jeszcze piękniejszy. Na Wielkanoc szczególnie! Zobaczmy, co nas czeka.

W czasie Świąt w Kazimierzu warto zobaczyć:

 • Wielki Piątek 3 kwietnia (obowiązuje post ścisły) - Fara


od godz.9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji (ciemnicy).
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. godz. 17.00 - Liturgia ku czci Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego w kościele świętej Anny i rozpoczęcie adoracji. 
ok. godz. 20.00 - Droga Krzyżowa z elementami misterium ulicami miasta (po zakończeniu liturgii). Prośba o przyniesienie świec. (Tak było w roku ubiegłym: http://www.kazimierzdolny.pl/news/na-golgote-z-chrystusem/18658.html)
godz. 24.00 - „Ciemna Jutrznia”, która zakończy nocną adorację przy Grobie Pańskim.

 • Wielka Sobota 4 kwietnia - Fara


godz. 9.00 – 16.00 – Poświęcenie pokarmów w Kościele Farnym co pół godziny. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w terenie wyznaczonymi trasami.
godz. 22.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej (najważniejsza liturgia w roku kościelnym):
- błogosławieństwo ognia i paschału,
- Orędzie Paschalne,
- Liturgia Czytań,
- udzielenie i odnowienie sakramentu chrztu św.
Prośba o przyniesienie świec.

 • Wielka Niedziela 5 kwietnia - Fara


Msze Św. o godz.: 6.00, 10.30, 12.00, 18.00. O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne.

 • Poniedziałek Wielkanocny


Msze św. - godz. 7.30 (Kościół Św. Anny),
                   - godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (Kościół Farny)

godz. 12.00 - Tradycyjny lany poniedziałek po strażacku na Rynku

Wielkanoc to oczywiście lany poniedziałek! W Kazimierzu ten zwyczaj namiętnie i pięknie kultywują strażacy. To po prostu trzeba zobaczyć. To trzeba tu przeżyć! Każdego roku jest tak samo mokro, ale zarazem zupełnie inaczej. (A tak było rok temu: http://www.kazimierzdolny.pl/…/smigus-dyngus-201…/18659.html)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Bezsenny z Kazimierza
  Mam nadzieje, że debil który ustawił lub wypożyczył tę maszynę do odstraszania ptaków z sadu, tak, aby na....ała całą noc, nie dając zmrużyć oka i strasząc zwierzęta domowe, tenże debil poniesie zasłużoną karę. I to tu na ziemi, tej ziemi!
 • lola
  bardzo mila dekoracja w Farze .Przy okazji czy ma ktos z panstwa zdjecia wszystkich Grobow Panskich ze Swietej Anny od poczatku ?to juz ponad 10 lat.Chetnie bym sobie przypomniala ...nie widzialam wszystkich.
 • Liko
  Wesołych Świąt wszystkim! :-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę