Droga Krzyżowa 2015

Skomentuj (24)

zobacz więcej (28)

Po zakończeniu Liturgii na cześć Męki Pańskiej w Wielki Piątek sprzed Fary wyruszyła procesja Drogi Krzyżowej. Zamknięte w 14 stacjach historie biblijne ilustrowała młodzież z Koszczyca. Rozważania poświęcone roli kobiety i rodziny prowadził ks. Tomasz Mital. Fotoreportaż AS.

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • Kasia
  Ja też cały czas czekam , ze taka chwila nastąpi, ze ksiądz wyjdzie do dzieci...
 • Lektor
  @Ciekawski- zza biurka...?
 • ciekawski
  kiedy moje dzieci były małe to pamiętam że ksiądz w czasie kazania wychodził zza biurka i rozmawiał z dziećmi teraz to już przeszłość. l
 • Koszczyc
  A tak wyglądała Droga Krzyżowa w samym Koszczycu w środę przed świętami. Z powodu złej aury odbyła się nie wokół terenu szkoły, tylko w budynku. https://plus.google.com/photos/102079508944436018991/albums/6135078191751041633
 • pijany znad Grodarza
  Trzeba o tym pisać :
  pamietam moja spowiedz 10 lat temu, przed pogrzybem tragicznie zmarłego mojego szwagra. Suma. 12.oo. Kościol pełen ludzi. Podchodze do konfensjonału, żegnam sie i mowie ksiedzu / emerytowany proboszcz/ ,że u spowiedzi byłem dawno temu. Ksiadz : rok , 5 lat ?. Odpowiadam: około 25 . Lat ? - ksiadz prawie krzyczy. NO i zaczęło sie. Czuje na sobie wzrok wszystkich obecnych w kosciele. Słyszę od ksiedza kim jestem. Jestem przerażony. Jedyna mysla było: odejść, nie odejść?. Ksiadz mowi, mowi / krzyczy/. Słyszę coś o pokucie. Ksiądz wymienia cały szereg modlitw, które to muszę odmawiać przez dugi okres. Nie mam pojecia o jakich modlitwach On mowi.
  Zapukał, że koniec spowiedzi. Pocałowałem stułę. Odszedłem. Zadnej modlitwnej pokuty nie odbyłem BO NIE WIEDZIAŁEM O JAKĄ CHODZI.
 • Ana
  @Kasia, zgadzam się z Tobą. Msze dla dzieci to bolączka naszego Kościola w ogóle. Nie tylko w Kazimierzu.
 • Kasia
  Szkada tu sie rozpisywac na temat wiary. Kto wierzy bardziej kto mniej. O zachowaniu takiego czy innego ksiedza. Jestem z Kazimierza i wkurza mnie to ze gdy dziecko SAMO chce pojsc do kościoła to idzie i jest zniechecane. Dziecko( szczególnie to małe) oczekuje ze tam bedzie sie do nich mówiło jak na religii a tak NIE JEST...To jest jedna msza ww tygodni. Dlaczego nie mozna sie do niej przygotowac???? Praca Ksiedza jest jak kazdego innego człowieka. Ja idąc do ludzi tez musze sie przygotowac.i Jest to normalne. Niech sie ksieża podzielą i kazdy raz w miesiacu poprowadzi tą msze dla dzeci i do dzieci!!!! TYLKON TYLE... Co jest dalej , wyżej itd to jest inna sprawa i ja bym tylko sobie zyczyłą zeby u nas było jak w wielu innych parafiach gdzie potrafią mówic do dzieci... To one są nasza przyszłością i przyszłością kościoła...Boli mnie to ze ludzie siedzą bezczynnie... Ta małomiasteczkowość... Boją sie odezwac...Powiedziec...Boją sie narazić...
 • pijany znad Grodarza
  @ KASIA.
  Michnik z kolegą wystosowali list - skargę do Franciszka na zachowania naszych Wielebnych.
  ps. jest zastanawiajacym, że do dzisiejszego papieża mowimy tak po prostu - Franciszek. Jest to piękne.
 • pijany znad Grodarza
  Jesteś DUŻEJ WIARY i dobrze. Ja NIECO MNIEJSZEJ. Czy dobrze?. Sam nie wiem.
 • malkontent
  Ty wszędzie widzisz podstęp.Uważasz,że całe uroczystości w tym śliczny śpiew księdza który link ty podałeś było spontaniczne? Chyba normalne,że pytał Rydzyk o parę młodych aby coś powiedzieć.Raczej ktoś powiedział Rydzykowi o Parze Młodych.Nie sądzisz?Ważne że powiedział i śpiewał Jak umiał.A Młodą Parę nagradzało oklaskami 200 tyś ludzi.
  Oczywiście każdy ma jakieś wady.TY JA.I ON tak jak każdy z Nas.
 • pijany znad Grodarza
  @ Malkontent
  https://www.youtube.com/watch?v=w2WDu_wkOlc
 • pijany znad Grodarza
  @ Malkontent.
  Może to zabrzmi Twoim nickiem, ale dr Rydzyk wzbudzał i wzbudza u mnie NIESZCZEROŚĆ w swoich intencjach.
  Para młodych wzrusza, ale zauważ co powiedział Rydzyk :" 30 lat temu w tym miejscu ich rodzice.... ". To wszystko BYŁO zapisane w scenariuszu obchodow.
  Parze Młodych życzę szczęścia.
 • malkontent
  @Pijany Znad Grodarza
  A o takich zachowaniach co powiesz?
  https://www.youtube.com/watch?v=VF0pa-_cmdM
 • pijany znad Grodarza
  @ Kasia.
  Kasiu, o takich zachowaniach marzysz ?
  Ja, tak.
  https://www.youtube.com/watch?v=XYKwqj5QViQ
 • malkontent
  Wielki Szacun dla Pani Anny Sorii z Koszyca.To Pani Ania tak pięknie uczy dzieci tradycji.Wielkie uznanie i podziękowania.
 • Liza
  Brawo dla młodzieży z Koszczyca!!!
 • maciek bronski
  Kasiu, jeśli masz ochotę wyjść z mszy w trakcie to wychodź. Ja sam wyszedłem z kościoła więcej razy niż ze złego filmu z kina. Niestety w Kazimierzu w niedzielę raczej straszą, a ja nie po to chcę chodzić do kościoła.
 • pijany znad Grodarza
  @ Kasia.
  Te WYBUCHY rownież mnie zastaniawiały. Odnosiłem wrazenie, ze to z janowieckiego zamku. / mysle, że Policja wyjaśni/>
  Kazanie?. W kościele obowiazuje POSŁUSZEŃSTWO. Arcybiskupi: Gądecki, Głódz WSKAZALI co ważne w Dniu Wielkiej Nocy.
  ps. popieram Twoje oburzenie.
 • KASIA
  Gdzieś Bezsenny musiał o tym napisać bo ja sama pół nocy nie spałam zastanawiając sie co tak strzela. Brałam pod uwagę nawet że to może w coś w kościele bo przecież obrzędy trwały całą noc. Bardzo dobrze ze ktoś w końcu zadzwonił i obudził policje bo to oni odpowiadają za spokój i porządek....
  A teraz dalej nawiązując do wątku bardziej religijnego....
  Z tego co wiem msze w naszej Farze o godz. 12 są mszami dla dzieci...TAK???? Może ja sie mylę ale zawsze tak było mówione. Po raz kolejny wybieram sie z dzieckiem na msze o 12 bo dla dzieci. Nie do klasztoru i nie na inną bo na tą chodzą inne dzieci ze szkoły bo ta jest dla dzieci. I co??? nawet w Święta słysze kazanie skierowana zupełnie nie do dzieci. Ani jednego słowa w kierunku dzieci,które stoją i sie nudzą bo kompletnie nie mają pojecia o czym ten ksiądz mówi...i całe szczęście z jednej strony , ze nie słuchaja bo włos na głowie sie podnosi jak sie słyszy na mszy DLA DZIECI jak ksiądz opowiada o PEDOFILACH!!!!!! Błagam ludzie czy nie można z tym zrobić porządku??? Czy nie można jak w innych parafiach przyjść z dzieckiem do kościoła i z checią posłuchać czegos mądrego, czegoś co dziecko jest w stanie zrozumieć???? Jak te dzieciaki mają czuc potrzebę chodzenia do kościoła modlenia się jak dla nich to jest kara bo one kompletnie nic nie czają co tam sie dzieje. NUDZĄ sie!!!! Kościól w taki sposób odpycha dzieci. Moim zdaniem takim zachowaniem kościół straci wiernych....Dlaczego te msze nie mogą byc prowadzone typowo dla dzieci????
  W dniu dzisiejszym miałam ochote wyjsc w trakcie...ludzie... do dzieci...o pedofilach...o przestępcach itp. stary nie do konca rozumiał kazanie a co mowic zeby dziecko tego słuchałao.... MASAKRA!!!!!
 • ptaszek
  @Bezsenny zaśmiecasz portal swoimi wpisami pod wieloma artykułami na raz.
  Znaj umiar i takt.Co ma do Twojego niewyspania Droga Krzyżowa.
  Poza tym, skąd Twoja wiedza,że to do urządzenie do odstraszania ptaków.Czyżbyś takowego uźywał, aby w innym miejscu i czasie dręczyć ptaki lub sąsiadów.

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę