Wernisaż wystawy rysunku Krystyny Głowniak

Krystyna Głowniak to ceniona lubelska artystka, która od dawna jest związana z Kazimierzem. We wrześniu i październiku jej rysunki będzie można podziwiać w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

Dorobek artystyczny Krystyny Głowniak jest niezwykle bogaty i różnorodny. Jej obrazy i rysunki znajdują uznanie na całym świecie, a ona sama jest uhonorowana licznymi nagrodami i tytułami takimi jak: Mistrz Mowy Polskiej, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Nagroda MKIS za osiągnięcia w zakresie edukacji, medal Urzędu Marszałkowskiego oraz Nagroda Prezydenta Miasta Lublin z okazji Jubileuszu. Jest także autorką czterech książek.  

 

Kazimierz to miejsce szczególnie bliskie artystce. Pełniła ona funkcję kustosza-wolontariusza w Domu Kuncewiczów, należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, a jej prace znajdują się m.in. w Muzeum Nadwiślańskim. Jej pasją są także podróże po całym świecie, podczas których - jak podkreśla sama artystka - zawsze i wszędzie promuje Kazimierz nad Wisłą.

 

W ubiegłym roku, swoje prace prezentowała m.in. w Japonii i Kazachstanie. 

 

Wernisaż wystawy Krystyny Głowniak odbędzie się w tę sobotę 10 września o godz. 15.00. Wystawę będzie można podziwiać w KOKPiT do 23 października.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę