Wernisaż wystawy rysunku Krystyny Głowniak

Krystyna Głowniak to ceniona lubelska artystka, która od dawna jest związana z Kazimierzem. We wrześniu i październiku jej rysunki będzie można podziwiać w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

Dorobek artystyczny Krystyny Głowniak jest niezwykle bogaty i różnorodny. Jej obrazy i rysunki znajdują uznanie na całym świecie, a ona sama jest uhonorowana licznymi nagrodami i tytułami takimi jak: Mistrz Mowy Polskiej, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Nagroda MKIS za osiągnięcia w zakresie edukacji, medal Urzędu Marszałkowskiego oraz Nagroda Prezydenta Miasta Lublin z okazji Jubileuszu. Jest także autorką czterech książek.  

 

Kazimierz to miejsce szczególnie bliskie artystce. Pełniła ona funkcję kustosza-wolontariusza w Domu Kuncewiczów, należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, a jej prace znajdują się m.in. w Muzeum Nadwiślańskim. Jej pasją są także podróże po całym świecie, podczas których - jak podkreśla sama artystka - zawsze i wszędzie promuje Kazimierz nad Wisłą.

 

W ubiegłym roku, swoje prace prezentowała m.in. w Japonii i Kazachstanie. 

 

Wernisaż wystawy Krystyny Głowniak odbędzie się w tę sobotę 10 września o godz. 15.00. Wystawę będzie można podziwiać w KOKPiT do 23 października.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę