VII Warsztaty Archeologii Doświadczalnej

W połowie sierpnia, na Grodzisku w Żmijowiskach po raz kolejny odbędą się Warsztaty Archeologii Doświadczalnej. Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować życia wczesnośredniowiecznych Słowian, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach.

W dniach 16 – 28 sierpnia 2011 na Grodzisku w Żmijowiskach odbędzie się siódma już edycja Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Po raz kolejny archeolodzy zmierzą się z wyzwaniem zbudowania pieca garncarskiego, wzorowanego na wczesnośredniowiecznym znalezisku z Perespy. W zmaganiach tych pomogą też na pewno doświadczenia z pierwszej próby budowy pieca, która miała miejsce dwa lata temu.

 

Podczas warsztatów ujawniane będą również tajniki kowalskiej obróbki metalu. Jak zapowiadają organizatorzy, archeolodzy prawdopodobnie pokuszą się też o próbę wytworzenia szklanych paciorków. Nowością będzie także obróbka kości i rogu – reliktów znajomości tego rzemiosła dostarczyły ostatnie sezony wykopalisk w Żmijowiskach.

 

Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć archeologów w powyższych działaniach, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach. Warunki uczestnictwa w warsztatach to osiągnięta pełnoletniość lub opieka dorosłych oraz odpłatność w wysokości: 10 zł za jeden dzień uczestnictwa. W ramach opłaty organizatorzy zapewniają materiały niezbędne do eksperymentów, wiedzę instruktorów, możliwość korzystania z obiektów i urządzeń skansenu archeologicznego w Żmijowiskach oraz pamiątkową Kartę Uczestnictwa w warsztatach.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie sami. Istnieje jednak możliwość skorzystania z pola namiotowego w Żmijowiskach lub dla osób, które dysponują namiotami historycznymi – nieodpłatne biwakowanie przy grodzisku.

 

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 517 331 553

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę