VII Warsztaty Archeologii Doświadczalnej

W połowie sierpnia, na Grodzisku w Żmijowiskach po raz kolejny odbędą się Warsztaty Archeologii Doświadczalnej. Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować życia wczesnośredniowiecznych Słowian, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach.

W dniach 16 – 28 sierpnia 2011 na Grodzisku w Żmijowiskach odbędzie się siódma już edycja Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Po raz kolejny archeolodzy zmierzą się z wyzwaniem zbudowania pieca garncarskiego, wzorowanego na wczesnośredniowiecznym znalezisku z Perespy. W zmaganiach tych pomogą też na pewno doświadczenia z pierwszej próby budowy pieca, która miała miejsce dwa lata temu.

 

Podczas warsztatów ujawniane będą również tajniki kowalskiej obróbki metalu. Jak zapowiadają organizatorzy, archeolodzy prawdopodobnie pokuszą się też o próbę wytworzenia szklanych paciorków. Nowością będzie także obróbka kości i rogu – reliktów znajomości tego rzemiosła dostarczyły ostatnie sezony wykopalisk w Żmijowiskach.

 

Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć archeologów w powyższych działaniach, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach. Warunki uczestnictwa w warsztatach to osiągnięta pełnoletniość lub opieka dorosłych oraz odpłatność w wysokości: 10 zł za jeden dzień uczestnictwa. W ramach opłaty organizatorzy zapewniają materiały niezbędne do eksperymentów, wiedzę instruktorów, możliwość korzystania z obiektów i urządzeń skansenu archeologicznego w Żmijowiskach oraz pamiątkową Kartę Uczestnictwa w warsztatach.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie sami. Istnieje jednak możliwość skorzystania z pola namiotowego w Żmijowiskach lub dla osób, które dysponują namiotami historycznymi – nieodpłatne biwakowanie przy grodzisku.

 

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 517 331 553

Skomentuj


Mapa

Muzea

Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę