Wakacje bez placu zabaw?

Skomentuj (18)

Jeszcze tego lata dzieci skorzystają z placu zabaw w Kazimierzu Dolnym. Nie wiadomo jednak, czy w wakacje. Przetarg został rozstrzygnięty, wykonawca wybrany a prace mają zostać wykonane do końca sierpnia. Kiedy się rozpoczną?

Po wielu perturbacjach, w końcu się udało. Wyłoniony został wykonawca, który podejmie się odbudowy kazimierskiego placu zabaw. Przetarg wygrała firma z Jarosławia. Jak tłumaczą urzędnicy, oprócz ceny i techniki wykonania, ważnym zapisem w umowie jest także ten mówiący o okresie gwarancji. W tym przypadku wynosi on pięć lat.

Zadanie to dofinansowane zostanie w ramach podziałania ,,Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności". Cała inwestycja to koszt ponad 50 tys. zł.

Jakie przyrządy znajdą się na kazimierskim placu zabaw? Będzie piramida linowa, potrójna huśtawka wahadłowa, statek - urządzenie z funkcją piaskownicy, karuzela z kierownicą (karuzela platformowa), dwa bujaki na sprężynie: wieloryb i kogut oraz zestaw zabawowy wyposażony w zjazd strażacki, grę kółko i krzyżyk, ściankę z okrągłym wypukłym oknem z poliwęglanu, dwie ślizgawki wykonane ze stali nierdzewnej, drabinkę linową oraz ściankę wspinaczkową.

Podłoże będzie takie samo jak do tej pory, czyli piasek.

- Zadanie musi zostać wykonane do końca sierpnia – mówi Artur Pomianowski, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Same prace potrwają krótko, wystarczy jeden lub dwa dni robocze.

Jeśli więc pogoda pozwoli, jeszcze tego lata dzieci będą mogły skorzystać z nowego placu zabaw. I co również ważne, to miejsce przestanie w końcu straszyć turystów i irytować mieszkańców. Oby jak najszybciej.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • maryśka
  Koniec lata 22 września...
  Tylko po co komu płac zabaw na zimę :)
  Opinia turystów pozostanie na lata !
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Szanowni Państwo, prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji. Przypominamy, że już punkt pierwszy traktuje o tym, by nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem.
  • Dziadek leśny
   Niech sobie tam zakazuje, ostrzega i upomina. Przykład idzie od naszych Mężów Stanu i Zaufania w sejmie, ambonie, mediach i wiecach patriotycznych
 • karuzela
  @MMM, a już człowiek tracił nadzieję, że w tym mieście są mądrzy, rozsądni ludzie, którzy potrafią patrzeć i wyciągać wnioski... szkoda tylko, że rzeczywistość jest taka smutna i należałoby zapytać Quo Vadis ...
 • OoOo
  Piaskownice juz sa nie modne teraz, ja bym raczej od strony grodarza podniósł ogordzenie... albo taki stateczek :)
 • Mmm i nnn i reszta
  Dobra kończymy juz ten maraton dyskusyjny o 17.00 spotkajmy się na placu zabaw tam dokończymy nasze żale. Zobaczymy ile osób przyjdzie.
 • Milko
  Cieszymy się, ale trudno nie dziwić się czemu to tak długo trwało. Tak samo doczekać się nie można by teren przed Batorym jakoś wyglądał. To centrum miasta. Ludzie się śmieją
 • NNN
  Przecież w tej dyskusji parokrotnie złamano regulamin. I to wiele jego punktów. Co na to Redakcja?
  • HHH
   Pisz na Berdyczów i zaparz sobie meliskę
 • NNN
  Bezczelność i perfidia autorów niektórych postów odbierają chęć wchodzenia na te stronę.
 • jasiek
  Ale jesteście. Ludzie, Wy dorośli jesteście? Powiedzcie z czego wy się cieszycie? Wszystko be. koniec świata. No powiedzcie z czego się cieszycie? tylko patrzycie, że sąsiad ma lepszy samochód a baby to na te szmaty patrzą i zazdroszczą jak ta i tamta ubrana. Ja się cieszę z wielu rzeczy. Jest ktoś ze mną?
 • NNN
  "pani od religii"...
  "uczciel wf"...
  Pewnie to ta sama osoba - autor lub autorka skandalicznych tekstów. Wstyd.
  To samo dotyczy niejakiej "Miśki". Kompromitacja.
  • pani od religii
   Nim zapłoną stosy to takie komentarze będą. Czy skandalem jest przypomnienie jaką działalność publiczną prowadzi Madzia Buczek? Kliknij na Wiki, zajrzyj do Naszego Dziennika albo przedzwoń do Radia Maryja
 • karuzela
  Na koniec sierpnia - to jakś kpina !
  Zamknąć płac zabaw w mieście turystycznym podczas sezonu ... gdzie tyle osób przyjeżdża z dziećmi
  Ewidentny brak gospodarza !!!
  Pieniądze brać każdy potrafi z myśleniem już gorzej .
 • Fanka gupoty
  Plac zabaw buduje prawie rok... oby szkoła została oddana za dwa lata...
 • pani od religii
  Podwórkowe kółka różańcowe dla dzieci prowadzi Madzia Buczek. Czego jeszcze więcej potrzeba dla dzieciaka?
  • uczciel wf
   modlitwy na kolanach do semickiego bozka Jahwe
 • :-)
  Hurrrrraaaa!!!!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę