W Nowy Rok z muzyką (video)

Skomentuj (10)

zobacz więcej (8)

1 stycznia 2014 w kazimierskiej Farze miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza w świątyni rozbrzmiewał II Charytatywny Koncert Noworoczny. Organizatorem tego wydarzenia było Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny.

Zaproszenie do prowadzenia koncertu przyjęła pani Romana Rupiewicz, natomiast udział w nim wzięli Adam Głos (syntezator, orany) oraz Grzegorz Głos (flet poprzeczny). Muzyka rozbrzmiewała w duecie jak i solo. Artyści wykonali utwory m.in. z repertuaru Jana Sebastiana Bacha, Franza Petera Schuberta, Georga Philippa Telemanna, Georga Friderica Händla.

Noworoczny koncert, który miejmy nadzieję powoli na stałe wpisuje się w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych naszego Miasteczka, był okazją nie tylko do słuchania muzyki oraz pierwszego w tym roku spotkania się członków Stowarzyszenia, ale również dla udzielenia wsparcia materialnego organizacji.

Zwieńczeniem koncertu była piękna pastorałka „Dziś nadzieja się rodzi” w wykonaniu ojca i syna oraz gromkie brawa obecnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym, nieobecnych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.


Tekst: Katarzyna Bączkowska
Zdjęcia: Kasia Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Gosia

  @Ab-Z
  Mnie cieszy każda chwila w której widać mieszkańca Kazimierza! Bo w tym cudownym miasteczku, w takich "czasach" żyjemy.
 • Ab-Z
  @Gosia-nie bardzo rozumiem,był bal na rynku,koncert,czy jakaś inna impreza ,nie widziałem,wam to nawet burmistrz zabrał miejsca dla inwalidów przy Gdańskiej przy waszej milczącej aprobacie,zdrowi ludzie się o was upominają i chwała im za to ,a władza gdzie?,którą tak chwalisz będzie was teraz głaskać ,-wybory za pasem.
 • Gosia
  @Ab-Z
  Nawet Sylwester był pod turystów. Większość ofert to były promocje z noclegami, dobami, a dla mieszkańców, żeby tylko bal za mniejszą opłatą to nie znalazłam. Więc chociaż nas widać przy takich koncertach.
 • Ab-Z
  @Gosia-gdzie masz tych turystów,bo ja ich nie widzę.
 • pijany znad Grodarza
  Jeżeli miejscem tego AAA ma być Wikarowka to jestem wielce spokojny, bo moja obolała głowa tam nie zajrzy, z uwagi na nierychłe ZAWALENIE się Tejże.
 • Podekscytowany Klonnica
  To juz jest na remont wikarowki? Bedzie dzialac AAA? pijany znad grodarza sie doczekac nie moze...
 • Mieszkanka
  Przecież to nie koncert w filharmonii. To nasze kazimierskie klimaty. Kto zna naszego organistę to jest miler zaskoczony tym wykonaniem.
 • Tadek
  Ależ grający jest pierwszy i właśnie dlatego kamerzysta "kamerzył" zza winkla, niepostrzeżenie, a nie wlazł ludziom w paradę na pierwszy plan. :)
 • pijany znad Grodarza
  Ogladam wideo. W tle muzyka, na przedzi fotograf i publicznośc. W moim widzeniu to grajacy / przepięknie/ winien być PIERWSZYM.
  Czyzbym znowu sie mylił. Z kolei wiadomym jest, że wszystko komercjalizuje się. Czyżby ZAKAZ " dalszej publikacji?"
 • Gosia


  Takie akcenty aktywności w naszym miasteczku są bezcenne. Dzięki nim , żyjemy nie tylko turystami ale i własnymi chwilami Brawo dla organizatorów i wykonawców!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę