Koncert Noworoczny w Farze

Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem Św. Anny zaprasza na doroczny Koncert Noworoczny. Przy organach Liliusza w Farze zasiądzie dr Jadwiga Kowalska z Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nowy Rok po raz trzeci rozpoczniemy koncertem noworocznym Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem Św. Anny. Tym razem przy organach Fary zasiądzie dr Jadwiga Kowalska z Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W programie usłyszymy:
Anonim z XVIII w. - Toccata C-dur
Domenico Zipoli (1688-1726) - Pastorale
Andrea Antico (ok. 1480- po 1539) - Frottole intabulate da sonare organi (1517):
Hor chel ciel e la terra B.T.
Virgine bella che del sol vestita B.T.
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
- Pastorale F-dur BWV 590
Girolamo Cavazzoni (ok. 1506/12- po 1577)
- Hymnus In Epiphania Domini Hostis Herodes impie
- Hymnus Ave Maris Stella
Dublin Virginal Manuscript (XVI w.)
- Variations on the romanesca
- Almande du prince
Louis-Claude Daquin (1694-1772)
- Noël Grand jeu et Duo
Ferenc Liszt (1811-1886)- In dulci jubilo
Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga C-dur

Dr Jadwiga Kowalska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała w klasie organów prof. Joachima Grubicha. W latach 1994-1998 studia kontynuowała w szwajcarskim konserwatorium w Lozannie pod kierunkiem prof. Kei Koito. Naukę ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując najwyższą ocenę - „ premier prix”. W tym czasie była głównym organistą w kościele ewangelicko-reformowanym Saint Lucy w Lozannie, co później ułatwiło jej pracę organisty w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Lublinie.

Stopień doktora sztuki uzyskała w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w 2003 r.

Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a także jako nauczyciel gry na organach w Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Prowadzi działalność koncertową w kraju i zagranicą.

Jest członkiem zespołu „Collegium Zieleński”, wraz z którym pod dyrekcją Stanisława Gałońskiego nagrała dzieła wszystkie Mikołaja Zieleńskiego. Płyty wydane w 2011 r. z okazji  400. rocznicy wydania w Wenecji zbioru „Offertoria et communiones totius anni” Zieleńskiego nagrodzone zostały przez Akademię Fonograficzną Fryderykiem oraz przez francuską Academie du Disque Lyrique Złotym Orfeuszem.

 

Koncert Noworoczny odbędzie się w kazimierskiej Farze 1 stycznia o godzinie 14.00.

 

Koncert Noworoczny odbywa się corocznie z inicjatywy Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem Św. Anny. Po koncercie istnieje możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia poprzez zakup cegiełki.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę