W Kazimierzu już świątecznie

Skomentuj (12)

zobacz więcej (10)

Kazimierski Rynek przyodział już świąteczne szaty. Spacerując wąskimi uliczkami, poczuć można zbliżające się Boże Narodzenie, od którego dzielą nas już niespełna dwa tygodnie.

Na kartach kalendarza grudzień. Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, rok 2017 powoli się z nami żegna, by zrobić miejsce następcy. I choć świąteczna gorączka w galeriach handlowych trwa od połowy listopada, tak naprawdę dopiero teraz poczuć możemy zbliżające się święta.

Spacerując wąskimi uliczkami Kazimierza Dolnego, zaglądając przez szyby sklepów i galerii, oglądając wystawy, w każdym z nas budzi się dziecko i ta wielka radość ze zbliżających się świąt. Kolorowe lukrowane pierniki, zdobione bombki i inne ozdoby choinkowe cieszą oko i wprawiają w ten wyjątkowy nastrój. Na kazimierskim Rynku jak co roku pojawiła się dorodna choinka i sanie, na których już w najbliższy weekend zasiądzie św. Mikołaj.

W dniach 16-17 grudnia w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się Kazimierski Jarmark Świąteczny, podczas którego będzie można kupić upominki dla najbliższych a także doskonały ekwipunek na świąteczny obiad czy kolację.

Tymczasem, w oczekiwaniu na święta i przedświąteczne wydarzenia, Kazimierz jakby lekko przysypia. Jest wyciszony i bardzo spokojny. Zupełnie nie przypominający tego sprzed kilku miesięcy. Jednak to wcale nie oznacza, że gorszy. Może nawet lepszy. W pewien sposób magiczny…

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Wielbiciele gwiazdy
  Panie Burmistrzu! Prosimy o Gwiazdę na Górze Trzech Krzyży, mamy nadzieję na spełnienie naszej prośby!
 • z rynku
  Niech burmistrz schowa u siebie w garażu te dwa świecą drzewka ,są takie śliczne że weźmie ktoś i ukradnie i będzie szkoda.
 • pijany znad Grodarza
  Zdjęcie nr 9
  Dekoracja nazwana " chińskim badziewiem". hmm. 90 procent wyrobow związanych z obchodami bożonarodzeniowymi to badziewie z Chin. Czy mogly one ominąć " samego Wawrzyńca Gorskiego" ?
 • Romana Rupiewicz
  Niestety najpiękniejsza jest choinka, reszta to kicz, nie przystający do naszego miasteczka. Byłoby wspaniale, gdyby gwiazda betlejemska zaświeciła na Górze trzech Krzyży, to jest bardzo symboliczne miejsce i warto tę ideę kontynuować.

  Chciałabym się również odnieść do tego straszydła zamieszczonego na pięknym sgraffito na fasadzie kamienicy Górskich (UM). To jest ten element Kazimierza, który jest prawdziwym skarbem i historią miasta, przedstawia bowiem niezwykle rzadki temat w sztuce - radość w niebie z nawróconego grzesznika. I jest tam uwieczniony sam Wawrzyniec Górski. To dziwne, że taki skarb nie jest eksponowany tylko zakryty jakimś chińskim badziewiem.
 • Z wioseczki
  A gwiazda to znów będzie będzie postawiona przy zamku w mało widocznym miejscu. Dobrze było jak stała na górze Trzech Krzyży ale nasz burmistrz nie będzie robił ta jak jego poprzednik, więc postawi przy zamku.
 • Widzialam to
  A to porzekadlo "Kumo chwalą Nas ,Wy mnie a ja Was" to mialo być do Ali i Ignacego
 • Widziałam to👎
  Tak to wyglada;" Kumo,chwalą Nas Wy mnie a ja Was". Choinka przesliczna, duża ,gęsta . Ale to co stoi przy studni te plastiki to jest jakiś koszmar ,dwa słupy swiatla a po środku to tylko Wargorra brakuje i kosmos jak malowany . Te duże gwiazdy które stoją pod choinką powinny stać przy studni ,przynajmniej z każdej strony byłoby widać że są to gwiazdy i całkiem ładnie gwiazdy . Dzisiaj burmistrz ze swą switą dostawił jeszcze świeże świerki ,nie pomogły niestety nadal koszmar . Burmistrz nie liczy się z naszm zdaniem ,nie wierzę że nie czyta komentarzy, a juz ktoś wcześniej zwrocil na to uwagę.
  • Lolek
   Zgadzam się
 • Ignac
  Pięknie i nastrojowo a malkontenci zawsze się znajdą!
 • ala
  Cudnie!!!!
 • gwiazd(k)a
  Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Palmy pod studnią pasują jak pięść do oka.
 • karol
  Pięknie....!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę