Uporządkują polski cmentarz na Ukrainie

Skomentuj (10)

Grupa kazimierzaków wyrusza dziś do miejscowości Kisielin na Ukrainie, gdzie podczas Rzezi Wołyńskiej w 1943 r. zamordowano podczas mszy świętej w kościele około 90 Polaków. Wolontariusze uporządkują cmentarz polski oraz teren wokół kościoła, gdzie dokonano zbrodni.

To kolejny wyjazd grupy kazimierzaków na Wołyń w celu porządkowania cmentarzy polskich. Latem ubiegłego roku grupa wolontariuszy pod auspicjami Stowarzyszenia Wołyń – Pamiętamy porządkowała teren cmentarza w ukraińskim Turzysku. Teraz czeka ich podobne wyzwanie. Dawny cmentarz polski w Kisielinie jest nie mniej zarośnięty, o teren kościoła również coraz wyraźniej upomina się przyroda.

W pracach porządkowych pomogą kazimierzakom przedstawiciele Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu oraz Centrum Kulturalno-Edukacyjnego z Równego.

Przed Wielkanocą na uporządkowanych grobach zapłoną znicze zebrane przez dzieci i młodzież z obu kazimierskich szkół.

Stowarzyszenie Wołyń – Pamiętamy już planuje podobny wyjazd na Wołyń w czasie tegorocznych wakacji. Chętni o udziału w akcji porządkowania cmentarzy polskich na Ukrainie mogą się zgłaszać do Henryka Kozaka prezesa stowarzyszenia tel. 609 609 700. Mile widziane jest także każde wsparcie wyprawy.

 

Fot. Monika Glińska
Stowarzyszenie Wołyń - Pamiętamy

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • sten
  @Pijany-dobrze,że umiesz przeprosić.
  • pijany znad Grodarza
   jest to dla mnie NATURALNE.
 • Ulka - Kazimierz
  Dlaczego okres przedświąteczny wszyscy muszą przeżywać tak samo? A może te porządki już zrobione? A może wyjechali przy akceptacji bliskich? Przecież nie uciekli przed porządkami, skoro jadą daleko... właśnie sprzątać. Cel szczytny. Poręwybrali dla siebie dogodną. I tyle.
  • pijany znad Grodarza
   prawdopodobnie tak było. Przepraszam.
 • abc
  ty,"dobrze wychowany",czy może choć raz zostawić temat na portalu w spokoju i leczyć swoje kompleksy w innym miejscu ?
  • abc
   literówka, "możesz"
  • pijany znad Grodarza
   odpowiem, ale wczesniej zapytam. Brałeś kiedyś udział w przygotowaniach do świąt. ?
   Stwierdzasz, że mam kompleksy. Jakie to niby ?> Tez mój wpis odnośnie NIEFORTUNNEGO terminu, wydaje sie LOGICZNY. Czyż nie ?
 • abc
  każdotematowy sfrustrowany trol...
  • pijany znad Grodarza
   Aaa. To ty?. Zle wychowany i nielogiczny.
   Nie uwierzę, że jedziesz na groby.
 • pijany znad Grodarza
  Termin AKURATNY. Żony bedą ŁKAĆ przy myciu okien i przygotowywaniu światecznych potraw. Alleluja.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę