Aktualności dla "fesitwal w Kazimierzu"

Klezmerzy 2012

Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej zagościł już na dobre w kalendarzu imprez organizowanych w Kazimierzu Dolnym. W tym roku odbędzie się on w dniach 10 – 14 lipca. Co tym razem przygotowali organizatorzy? Znamy już program.

Blisko 800 ludowych muzyków z różnych stron Polski wystąpi w czasie trwania 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 29 czerwca – 1 lipca. Impreza jak co roku rozpoczęła się barwnym korowodem spod budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Pod koniec czerwca rusza 46 edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zanim poznamy program, przyjrzyjmy się ofercie Klubu Festiwalowego Tyndyryndy.

Znany jest już program 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Luodowe święto już w ten weekend. Początek 28 czerwca. Program.

Przed nami VI Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. W Kazimierzu znowu ożyją muzyczne tradycje przedwojennego sztetla. Początek imprezy 12 lipca.

W sobotni wieczór na kazimierskim Rynku gościli aktorzy z Nowego Teatru w Słupsku. Wystąpili oni ze spektaklem zatytułowanym „Witkacy: jest 20 do Xtej”. A wszystko to za sprawą Festiwalu Kazimierskie Inspiracje…

Weekend z Witkacym

Aż dwie imprezy poświęcone z Witkacemu, stryjecznemu bratu związanego z Kazimierzem architekta Jana Koszczyca Witkiewicza, odbędą się tego weekendu w Kazimierzu. Co nas jeszcze czeka w nadchodzącą sobotę i niedzielę w Miasteczku?

Wakacje w Kazimierzu od ponad czterdziestu lat zaczynają się na ludowo. I tym razem 22 czerwca Miasteczko znów rozbłyśnie wielobrawnymi ludowymi strojami i rozbrzmi muzyką naszych pradziadów.

Pokaż stopkę