Temat rzeka

Skomentuj (10)

W Miejskiej Bibliotece ciągle mają miejsce ciekawe wydarzenia. Tym razem do biblioteki zapraszamy wszystkich miłośników fotografii i przyrody. Do końca lipca bowiem trwa wystawa prac Jerzego Kuny – „Wisła, Solina, Chodelka”.

Jerzy Kuna pochodzi z Kazimierza Dolnego i tu też mieszka do dziś. To właśnie w tym nadwiślańskim Miasteczku uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Potem ukończył pomaturalną Szkołę Reklamy w Mińsku Mazowieckim i studia muzealnicze na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w klasztorze ojców franciszkanów w Kazimierzu Dolnym jako organista.

Muzyka dla Jerzego Kuny to nie tylko praca, ale i pasja. Artysta grywa na akordeonie, pianinie i oczywiście na organach. Oprócz tego, jak sam przyznaje, lubi czytać książki i podróżować. Pływał po Morzu Bałtyckim, Egejskim i Śródziemnym. Chętnie spędza czas na żaglówce czy też kajaku. Wspaniale czuje się w otoczeniu przyrody. Od kilkudziesięciu lat interesuje się też fotografią, głównie czarno - białą. A ulubionym motywem jego zdjęć są rzeki, w szczególności Wisła.

W swoim artystycznym dorobku Jerzy Kuna ma mnóstwo fotografii, które pokazywane były na różnych wystawach. „Wisła, Solina, Chodelka” jest już czwartą indywidualną wystawą fotografii artysty, a drugą odbywającą się w Miejskiej Bibliotece w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę można oglądać do końca lipca w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00 oraz w sobotę 10.00 - 14.00.

 

Fot. Z archiwum organizatorów wystawy
Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (10)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę