Temat na weekend: Quest - wyprawa odkrywców

Skomentuj (7)

zobacz więcej (12)

Tym razem nie wybierzemy się zbyt daleko. Polecamy Państwu wędrówkę po najważniejszych i najbardziej popularnych miejscach w Kazimierzu z questem „Szlakiem kazimierskich zabytków”. Dla najwytrwalszych – nagroda. Jaka? Najpierw trzeba przejść trasę questu… IMPREZY NA WEEKEND.

Miły Turysto z bliska czy daleka,
w Kazimierzu wiele atrakcji Cię czeka.
Tym wierszem do wędrówki wskazówki Ci damy,
a do rozwiązania hasła gorąco zapraszamy.


Tak zaczyna się quest – wyprawa odkrywców „Szlakiem kazimierskich zabytków” opracowany przez Elżbietę Skoczylas – przewodnika turystycznego i Hannę Lis - kazimierzankę.

– Quest to wyprawa z zagadkami, gdzie turysta przechodzi trasą opisaną wierszem – mówi przewodnik turystyczny Elżbieta Skoczylas jedna z autorek questu „Szlakiem kazimierskich zabytków”. – Niektórych słów w tekście jednak brakuje. Należy po drodze odkrywać, jakie to słowa, a wskazane litery utworzą hasło.

Z tym hasłem należy udać się w określone w queście miejsce, które „dla Ciebie otwiera podwoje, nagrodzić wędrówki Twoje”. Ale zanim otrzymamy zasłużoną nagrodę za przejście questu, należy w ogóle trud wędrówki podjąć. Quest możemy wydrukować sami bezpośrednio ze strony internetowej lub pobrać gotowy druk w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku. I startujemy - początek – symbol Kazimierza – drewniana studnia w Rynku.

Niech podejdzie tam każdy,
Co wędrować się nie boi.


Przechodząc trasę questu, poznamy najważniejsze w Kazimierzu miejsca i zabytki.

- To propozycja dla turystów indywidualnych, którzy nie wynajmują przewodnika, a chcą o Kazimierzu dowiedzieć się czegoś więcej w niekonwencjonalny sposób – mówi Elżbieta Skoczylas.

Trasę questu przemierzali najmłodsi turyści w Dzień Dziecka pod kierunkiem animatorów z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

- Przyjeżdżamy tutaj często, ale taka wycieczka przybliży i nam, i dzieciom historię Kazimierza – mówi Anna z Puław, której dwie córeczki: Maja i Hania pilnie zmagały się z zagadkami questu.

- Myślę, że quest jest ciekawą, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu z całą rodziną – mówi Izabela z Warszawy, która w kazimierskiej wyprawie odkrywców uczestniczyła z synkiem Brunem.

Do zobaczenia na trasie!

Weekend w Kazimierzu

Piątek 7 czerwca


Godz. 16.00 -  Biesiada Literacka. Recital Wandy Stańczak z kabaretu "Pół-serio"
- Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna ul. Lubelska
Biesiada Literacka w wykonaniu pisarzy i poetów - uczestników warsztatów literackich odbywających się w Kazimierzu. Z autorskim recitalem wystapi poetka, Wanda Stańczak, założycielka i prowadząca kabaret "Pół - serio" z Warszawy.

Niedziela 9 czerwca

Godz. 10.00 –
Fotograficzne warsztaty plenerowe dla tegorocznych maturzystów

Godz. 12.00 - Wernisaż wystawy: „Tak daleko jak skrzydła poniosą... Cud ptasiej wędrówki”  - Muzeum Przyrodnicze
Wystawa poświęcona  fenomenowi ptasich wędrówek zainauguruje XIV „Dni Wisły”. Dowiemy się z niej m.in. dlaczego ptaki podejmują wędrówki, jak się do nich przygotowują, dokąd wędrują i na jakie przeszkody napotykają po drodze. Wystawę można zwiedzać do 4 maja 2014 r.

Godz. 13.00 - Otwarcie wystawy "Anatol Martyniuk. Malarz z Krzemieńca" - Kamienica Celejowska

Godz. 14.00 – „Rodzinne zabawy bez obawy” - piknik rodzinny w RzeczycySzkoła Podstawowa w Rzeczycy
W programie:
14.00-Msza Święta
15.00-występy uczniów
16.00-pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
16.30-tresura psów policyjnych
17.30-pokaz strażacki OSP w Rzeczycy
18.15-rozgrywki sportowe z udziałem rodziców i dzieci
19.00-21.45??-zabawa taneczna (DJ)
W trakcie trwania imprezy:
•       loteria fantowa
•       bufet,
•       malowanie twarzy
•       jazdy konne(konie, kucyk).

Godz. 20.00 - CeZik & KlejNuty Kameralny Akt Solowy - Pensjonat Folwark Walencja
Bilety: 20 zł - w dniu koncertu (do nabycia w Pensjonacie)

Godz. 20.00 - Kino Perła: „Wrota do piekieł” reż. Sam Raimi - patio Kamienicy Celejowskiej
Christine Brown (Alison Lohman) pracuje w banku w dziale kredytów i czeka na awans. To właśnie nadzieja na wyższe stanowisko każe jej odmówić pomocy w przesunięciu terminu spłaty kredytu starej Cygance (Lorna Raver), choć intuicyjnie czuje, że tej kobiecie odmawiać nie powinna. Cyganka przeklina urzędniczkę, która będzie musiała zmierzyć się z demonem zemsty.

 Na wszystkie seanse wstęp wolny.

Przez cały weekend trwają

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • przewodnik
  @Olo Majewski żaden z kazimierskich portali nie dubluje swoich wpisów. Zwłaszcza na temat mojego questu. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie i życzę miłej zabawy.
 • ala wodomierz - sandomierz
  Olo cpa to samo co kocik
 • Wacław Wodomierz
  Nie ważne, co się bierze, ważne, żeby nie robić przerw :)
 • szok
  Co on ćpa ten Olo?
 • 33333
  to była suuuper wyprawa dla moich dziewczynek , które skorzystały z owej atrakcji KOKPIT
 • Redakcja
  Szanowny Panie @Olo Majewski, redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego nie dubluje artykułów. Opisujemy tu wycieczkę dla dzieci zorganizowaną przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Zresztą proszę przeczytać uważniej całość. :-)
 • Olo Majewski
  też się redakcja z tym questem obudziła, już 3 maja inny portal zajął się zareklamowaniem tej ciekawej wycieczki i wyprawy autorska Eli Skoczylas i Hani Lis, tak więc warto się zastanowić nad dublowaniem artykułów...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę