Temat na weekend: Quest - wyprawa odkrywców

Skomentuj (7)

zobacz więcej (12)

Tym razem nie wybierzemy się zbyt daleko. Polecamy Państwu wędrówkę po najważniejszych i najbardziej popularnych miejscach w Kazimierzu z questem „Szlakiem kazimierskich zabytków”. Dla najwytrwalszych – nagroda. Jaka? Najpierw trzeba przejść trasę questu… IMPREZY NA WEEKEND.

Miły Turysto z bliska czy daleka,
w Kazimierzu wiele atrakcji Cię czeka.
Tym wierszem do wędrówki wskazówki Ci damy,
a do rozwiązania hasła gorąco zapraszamy.


Tak zaczyna się quest – wyprawa odkrywców „Szlakiem kazimierskich zabytków” opracowany przez Elżbietę Skoczylas – przewodnika turystycznego i Hannę Lis - kazimierzankę.

– Quest to wyprawa z zagadkami, gdzie turysta przechodzi trasą opisaną wierszem – mówi przewodnik turystyczny Elżbieta Skoczylas jedna z autorek questu „Szlakiem kazimierskich zabytków”. – Niektórych słów w tekście jednak brakuje. Należy po drodze odkrywać, jakie to słowa, a wskazane litery utworzą hasło.

Z tym hasłem należy udać się w określone w queście miejsce, które „dla Ciebie otwiera podwoje, nagrodzić wędrówki Twoje”. Ale zanim otrzymamy zasłużoną nagrodę za przejście questu, należy w ogóle trud wędrówki podjąć. Quest możemy wydrukować sami bezpośrednio ze strony internetowej lub pobrać gotowy druk w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku. I startujemy - początek – symbol Kazimierza – drewniana studnia w Rynku.

Niech podejdzie tam każdy,
Co wędrować się nie boi.


Przechodząc trasę questu, poznamy najważniejsze w Kazimierzu miejsca i zabytki.

- To propozycja dla turystów indywidualnych, którzy nie wynajmują przewodnika, a chcą o Kazimierzu dowiedzieć się czegoś więcej w niekonwencjonalny sposób – mówi Elżbieta Skoczylas.

Trasę questu przemierzali najmłodsi turyści w Dzień Dziecka pod kierunkiem animatorów z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

- Przyjeżdżamy tutaj często, ale taka wycieczka przybliży i nam, i dzieciom historię Kazimierza – mówi Anna z Puław, której dwie córeczki: Maja i Hania pilnie zmagały się z zagadkami questu.

- Myślę, że quest jest ciekawą, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu z całą rodziną – mówi Izabela z Warszawy, która w kazimierskiej wyprawie odkrywców uczestniczyła z synkiem Brunem.

Do zobaczenia na trasie!

Weekend w Kazimierzu

Piątek 7 czerwca


Godz. 16.00 -  Biesiada Literacka. Recital Wandy Stańczak z kabaretu "Pół-serio"
- Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna ul. Lubelska
Biesiada Literacka w wykonaniu pisarzy i poetów - uczestników warsztatów literackich odbywających się w Kazimierzu. Z autorskim recitalem wystapi poetka, Wanda Stańczak, założycielka i prowadząca kabaret "Pół - serio" z Warszawy.

Niedziela 9 czerwca

Godz. 10.00 –
Fotograficzne warsztaty plenerowe dla tegorocznych maturzystów

Godz. 12.00 - Wernisaż wystawy: „Tak daleko jak skrzydła poniosą... Cud ptasiej wędrówki”  - Muzeum Przyrodnicze
Wystawa poświęcona  fenomenowi ptasich wędrówek zainauguruje XIV „Dni Wisły”. Dowiemy się z niej m.in. dlaczego ptaki podejmują wędrówki, jak się do nich przygotowują, dokąd wędrują i na jakie przeszkody napotykają po drodze. Wystawę można zwiedzać do 4 maja 2014 r.

Godz. 13.00 - Otwarcie wystawy "Anatol Martyniuk. Malarz z Krzemieńca" - Kamienica Celejowska

Godz. 14.00 – „Rodzinne zabawy bez obawy” - piknik rodzinny w RzeczycySzkoła Podstawowa w Rzeczycy
W programie:
14.00-Msza Święta
15.00-występy uczniów
16.00-pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
16.30-tresura psów policyjnych
17.30-pokaz strażacki OSP w Rzeczycy
18.15-rozgrywki sportowe z udziałem rodziców i dzieci
19.00-21.45??-zabawa taneczna (DJ)
W trakcie trwania imprezy:
•       loteria fantowa
•       bufet,
•       malowanie twarzy
•       jazdy konne(konie, kucyk).

Godz. 20.00 - CeZik & KlejNuty Kameralny Akt Solowy - Pensjonat Folwark Walencja
Bilety: 20 zł - w dniu koncertu (do nabycia w Pensjonacie)

Godz. 20.00 - Kino Perła: „Wrota do piekieł” reż. Sam Raimi - patio Kamienicy Celejowskiej
Christine Brown (Alison Lohman) pracuje w banku w dziale kredytów i czeka na awans. To właśnie nadzieja na wyższe stanowisko każe jej odmówić pomocy w przesunięciu terminu spłaty kredytu starej Cygance (Lorna Raver), choć intuicyjnie czuje, że tej kobiecie odmawiać nie powinna. Cyganka przeklina urzędniczkę, która będzie musiała zmierzyć się z demonem zemsty.

 Na wszystkie seanse wstęp wolny.

Przez cały weekend trwają

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • przewodnik
  @Olo Majewski żaden z kazimierskich portali nie dubluje swoich wpisów. Zwłaszcza na temat mojego questu. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie i życzę miłej zabawy.
 • ala wodomierz - sandomierz
  Olo cpa to samo co kocik
 • Wacław Wodomierz
  Nie ważne, co się bierze, ważne, żeby nie robić przerw :)
 • szok
  Co on ćpa ten Olo?
 • 33333
  to była suuuper wyprawa dla moich dziewczynek , które skorzystały z owej atrakcji KOKPIT
 • Redakcja
  Szanowny Panie @Olo Majewski, redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego nie dubluje artykułów. Opisujemy tu wycieczkę dla dzieci zorganizowaną przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Zresztą proszę przeczytać uważniej całość. :-)
 • Olo Majewski
  też się redakcja z tym questem obudziła, już 3 maja inny portal zajął się zareklamowaniem tej ciekawej wycieczki i wyprawy autorska Eli Skoczylas i Hani Lis, tak więc warto się zastanowić nad dublowaniem artykułów...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę