Tak bawi się Kazimierz

Skomentuj (7)

zobacz więcej (16)

Miniona sobota dla wielu kazimierzaków i miłośników Kazimierza upłynęła pod znakiem karnawałowego szaleństwa. W Zajeździe Piastowskim na III Balu Kazimierskim bawiło się 155 osób!

Trwa karnawał – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć także w Kazimierzu. Tutaj, tym razem w Zajeździe Piastowskim, miał miejsce III Bal Kazimierski.

Kazimierzacy puścili wodze fantazji i przygotowali stroje, które naprawdę robiły wrażenie. Na parkiecie wirowali w tanecznych pląsach Meksykanie, Chińczycy i Bawarczycy, wampiry i diabły, pszczółki i konie, policjanci i kowboje, zakonnicy i księża, królowe i królowie. Wśród barwnych postaci dało się zauważyć nawet Marylin Monroe czy Boba Marleya. W sumie 155 fantastycznych gości!

Tytuł królowej balu w wyniku wolnej elekcji przyznano Katarzynie Banaszek. Królem – został Jarek Fantomas Bartoszek, który jednak dementuje informację o swoim udziale w balu.

- Wielce prawdopodobnym jest, że mój wizerunek i tożsamość a także konto na Fecebooku zostały bezprawnie wykorzystane przez niejakiego Fantomasa, groźnego przestępcę, który do perfekcji opanował sztukę zmiany twarzy – oświadcza Jarosław Bartoszek. – Nie brałem udziału w sobotnim wydarzeniu, jakim był III Kazimierski Kostiumowy Bal Karnawałowy i nie mam nic wspólnego z sytuacjami, które miały na nim miejsce! Doszły mnie słuchy, że pojawiłem się w połowie wspomnianej imprezy i nawet otrzymałem jakąś nagrodę i tytuł Króla Balu... A ja w tym czasie grzecznie spałem w swoim łóżku i mam na to alibi. Wszystko może potwierdzić… mój kot.

Sprawę zapewne bada już policja, wszak stróżów prawa na balu nie brakowało.

III Bal Kazimierski organizowany przez Beatę Rosłoniec – karnawałową Królową Lodu, a na co dzień matkę bliźniaków i właścicielkę sklepu z pamiątkami „Ładne Rzeczy”, to już tradycja sięgająca – z przerwami – lat 90. Pierwszy taki bal kostiumowy odbył się 28 stycznia 1995 r. jeszcze w Esterce. Chociaż korzenie sięgają jeszcze głębiej – poprzez bale w Kuncewiczówce aż do tych z międzywojnia organizowanych przez malarię kazimierską na Zamku.

III Bal Kazimierski nie zamyka jednak karnawału. Zapusty wciąż trwają, a kazimierzacy już szykują się na kolejną imprezę.

- W Kazimierzu nie ma gdzie potańczyć, stąd pomysł, żeby zorganizować imprezę w ustaloną sobotę na wspólnych tańcach i taka odbyła się z powodzeniem jeszcze w listopadzie ubiegłego roku: przyszło 118 osób! – mówi Beata Rosłoniec. – Już są plany na ostatkową imprezę 25 lutego w Zajeździe Piastowskim.

 

Fot.Anetta Szymańska

Marcin Pisula

Jarek Bartoszek
Beata Rosłoniec

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę