Tak bawi się Kazimierz

Skomentuj (7)

zobacz więcej (16)

Miniona sobota dla wielu kazimierzaków i miłośników Kazimierza upłynęła pod znakiem karnawałowego szaleństwa. W Zajeździe Piastowskim na III Balu Kazimierskim bawiło się 155 osób!

Trwa karnawał – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć także w Kazimierzu. Tutaj, tym razem w Zajeździe Piastowskim, miał miejsce III Bal Kazimierski.

Kazimierzacy puścili wodze fantazji i przygotowali stroje, które naprawdę robiły wrażenie. Na parkiecie wirowali w tanecznych pląsach Meksykanie, Chińczycy i Bawarczycy, wampiry i diabły, pszczółki i konie, policjanci i kowboje, zakonnicy i księża, królowe i królowie. Wśród barwnych postaci dało się zauważyć nawet Marylin Monroe czy Boba Marleya. W sumie 155 fantastycznych gości!

Tytuł królowej balu w wyniku wolnej elekcji przyznano Katarzynie Banaszek. Królem – został Jarek Fantomas Bartoszek, który jednak dementuje informację o swoim udziale w balu.

- Wielce prawdopodobnym jest, że mój wizerunek i tożsamość a także konto na Fecebooku zostały bezprawnie wykorzystane przez niejakiego Fantomasa, groźnego przestępcę, który do perfekcji opanował sztukę zmiany twarzy – oświadcza Jarosław Bartoszek. – Nie brałem udziału w sobotnim wydarzeniu, jakim był III Kazimierski Kostiumowy Bal Karnawałowy i nie mam nic wspólnego z sytuacjami, które miały na nim miejsce! Doszły mnie słuchy, że pojawiłem się w połowie wspomnianej imprezy i nawet otrzymałem jakąś nagrodę i tytuł Króla Balu... A ja w tym czasie grzecznie spałem w swoim łóżku i mam na to alibi. Wszystko może potwierdzić… mój kot.

Sprawę zapewne bada już policja, wszak stróżów prawa na balu nie brakowało.

III Bal Kazimierski organizowany przez Beatę Rosłoniec – karnawałową Królową Lodu, a na co dzień matkę bliźniaków i właścicielkę sklepu z pamiątkami „Ładne Rzeczy”, to już tradycja sięgająca – z przerwami – lat 90. Pierwszy taki bal kostiumowy odbył się 28 stycznia 1995 r. jeszcze w Esterce. Chociaż korzenie sięgają jeszcze głębiej – poprzez bale w Kuncewiczówce aż do tych z międzywojnia organizowanych przez malarię kazimierską na Zamku.

III Bal Kazimierski nie zamyka jednak karnawału. Zapusty wciąż trwają, a kazimierzacy już szykują się na kolejną imprezę.

- W Kazimierzu nie ma gdzie potańczyć, stąd pomysł, żeby zorganizować imprezę w ustaloną sobotę na wspólnych tańcach i taka odbyła się z powodzeniem jeszcze w listopadzie ubiegłego roku: przyszło 118 osób! – mówi Beata Rosłoniec. – Już są plany na ostatkową imprezę 25 lutego w Zajeździe Piastowskim.

 

Fot.Anetta Szymańska

Marcin Pisula

Jarek Bartoszek
Beata Rosłoniec

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę