Na Podwieczorku przy fortepianie (wideo)

Skomentuj (17)

zobacz więcej (20)

Piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny czy Edit Piaf mogliśmy usłyszeć  w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki podczas "Podwieczorku przy fortepianie". Przed publicznością wystąpili członkowie Kazimierskiej Kapeli Zgoda.

"Podwieczorek przy fortepianie" przygotowany przez Kazimierską Kapelę "Zgoda" przyciągnął mnóstwo ludzi. Publiczność była na tyle liczna, że nie zmieściła się w jednej z sal Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Tym razem nasi lokalni artyści przygotowali repertuar estradowo-kabaretowy.

 

- Występują dla Państwa amatorzy - mówi Laura Krasowicz. - Z potrzeby serca, z zamiłowania, po amatorsku. Również po amatorsku przygotowaliśmy ten program i nadszedł czas, by Państwu go zaprezentować.

 

W programie usłyszeliśmy piosenki z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Utwory kresowe przedwojennej RP oraz znane i lubiane skecze kabaretowe, m.in.: "Odrobinę szczęścia w miłości", "Ja śpiewam piosenki", "Por Unacabeza" - tango z filmu "Zapach Kobiety", "Jest jedna jedyna", "Tylko we Lwowie", "Krasnoludek" - monolog M.Załuckiego czy "Sprawa do załatwienia" - scenka z kabaretu Dudek. Przed zebraną publicznością wystąpili: Laura Krasowicz, Dorota Pawłowska, Elżbieta Nowakowska, Jerzy Kuna oraz Sławomir Doraczyński.

 

Ten muzyczny podwieczorem okazał się prawdziwą ucztą: dla duszy, ucha i oka. Było wspólne śpiewanie, tańce i przede wszystkim duża dawka dobrego humoru.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Aga
  Gratulacje z okazji wspaniałego występu Zespołu Kapeli Zgoda.Przepiękny repertuar, idealnie dobrana obsada i kunszt aktorski. Nie mogę doczekać się kolejnych spotkań. Jesteście SUPER!!! Dziękuję Pani Dorotce za zaproszenie i niezapomniany wieczór. Z życzeniami dalszych sukcesów, pozdrawiam serdecznie.
 • Harry
  edyta piaf......to jest arabka z algerii.....zejdzcie na ziemie......!!......to już bym wolal marlene Ditrich!!
  • nielubiecwokow
   I co z tego prostaczku jak to ikona francuskiej piosenki? Narodowy malarz Polski niejaki Matejko to syn pary czesko-niemieckiej, slabo mówiący po Polsku - tez mamy go wykreślić prostaczku?
 • viola
  BRAWO kazimierska ZGODO BRAWO dla Pań, dla Sławka i Jurka...Wspaniale spędziłam sobotni wieczór była to uczta dla ducha i ucha...dowcipnie,zabawnie,nastrojowo,radośnie i doskonale instrumentalnie... a najbardziej dziękuję za to że usiłujecie coś robić dla mieszkańców dla miasteczka.Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkania przy mikrofonie.Doceniam Waszą pracę i trud włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia.Miło że był Pan Burmistrz i Pan dyrektor Domu Kultury i miło że przyszło dużo ludzi-to znak,że potrzebują takich wydarzeń.Ps.nie przejmujcie się kochani złośliwymi i uszczypliwymi komentarzami-zwykle piszą Ci którzy nic nie robią dla dobra miasta.Pozdrawiam
  • Karolka
   Podpisuję się pod tą wypowiedzią z całą mocą i też czekam na kolejny Państwa występ. Życzę dużo sił i serdecznie pozdrawiam:-)
  • pijany znad Grodarza
   ja rownież. Nie byłem, ale odsłuchalem i widzę zdjecia.

   Do @ Anny.
   Odrzucam myśl, że napisalaś to zgryzliwie.
 • Joanna Z
  Miło było widzieć znajome twarze i słuchać jak śpiewają.Pani Elu piosenka trafiona,Panowie śpiewają ekstra.Gdy przyjadę do Kazimierza osobiście pogratuluję. Życzę dalszych sukcesów dla całego Zespołu . Joanna Z.
 • iga
  Ole Ole co za intelekt brawo!
 • ole ole...
  Milosciwie nam panujacy jasnie Burmistrz dodal spendoru swoja obecnoscia. Dziekujem ze mial sposobnosc w dzien swiety uswietnic imprezke.
  • Gabi
   @Ole Ole, pozazdrościć kultury!
 • Anna
  A podobno śpiewać każdy może :-)
 • lolek
  Pani Laurencja jest świetna wielkie brawa ale Dorota Pawłowska to niech troszkę się pouczy bo jak to mówi młodzież żal i lol.
  • Jarosław
   Lolek, Ty się sam poucz. Po prostu nie znasz się chyba na muzyce. Byłem na występie i jestem zachwycony. Brawo, brawo dla wszystkich członków kapeli a w szczególności dla Pani Dorotki :)
 • Mysza
  Dziękujemy i prosimy o więcej!
 • Magda
  Pani Laurka,p. Dorotka,a ta trzecia pani-to kto?
 • chłop z Okala
  Bawmy się, póki Titanic płynie...
 • Mirabelka
  Wspaniały koncert, ciepły i klimatyczny. Kapelę Zgoda prosimy częściej o taką ucztę dla Słuchaczy:-)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę