Witajcie w naszej bajce!

Skomentuj (15)

zobacz więcej (22)

Karty do gry, jednorożce, piraci, lekarze, niemowlęta, gangsterzy, diabły, wampiry, elfy i wiele innych fantastycznych postaci z wielu różnych historii ściągnęło dzisiejszej nocy do Kazimierza na V Kazimierski Kostiumowy Bal Karnawałowy. Komu w tym roku przypadł zaszczytny tytuł królowej i króla balu?

Po raz kolejny kazimierzacy i goście bawili się wspólnie na Kazimierskim Kostiumowym Balu Karnawałowym, który od początku swego istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Na parkiecie bawi się w tej chwili 157 osób – mówi organizatorka balu Beata Rosłoniec w zupełnie uzasadnionej kreacji królowej. – W pewnym momencie chętnych było tak dużo, że trzeba było zamknąć listę zgłoszeń, ale ostatecznie mamy optymalną liczbę uczestników. Stroje – jak widać – spektakularne, oryginalne, aż dech zapiera!

I rzeczywiście na parkiecie tańczyły karty do gry, jednorożce, piraci, lekarze, niemowlęta, gangsterzy, diabły, wampiry, elfy, szejkowie arabscy, skateowcy i wiele innych fantastycznych postaci. Trudno było rozpoznać , kto kryje się za przebraniem! Nie brakło też kreacji inspirowanych literaturą.

- Mój strój jest inspirowany powieścią Margaret Atwood „Opowieść podręcznej” i serialem – mówi pisarka Maja Wolny. – Jak widać jestem w ciąży. Ale w zasadzie jako podręczna nie mogę się wypowiadać w żadnych sprawach – o wszystkim decyduje mój strażnik i jak powiem za dużo, to ryzykuję nawet karę śmierci.

Tytuł królowej balu przypadł żeńskiej grupie jednorożców, tytuł króla pożarł wilk zamiast Czerwonego Kapturka!

- Zazwyczaj przychodzimy grupowo w podobnych stylizacjach, a inspirację podsunął nam… Internet! W tamtym roku były to maski weneckie, a tym roku – są jednorożce! – Mówi Joanna Stachyra – Wolska. – Wszystko jest robione samodzielnie, kopyta i rogi robione ręcznie z papieru. Stworzenie całej kreacji zajęło nam około 3 dni.

Królowe balu: gang jednorożców, czyli Joanna Stachyra - Wolska, Małgorzata Marcinkowska,  Aneta Noweta, król balu: Wilk od Czerwonego Kapturka malarz Roman Gruszecki.

Podczas balu zbierane były fundusze na pomoc pogorzelcom z Cholewianki. Zebrano 1519,93 zł.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

Mapa

Hotele

Hotel Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę