Święto Niepodległości'15

Ponury jesienny listopad ma także jasne akcenty. Jednym z nich jest – w barwach biało - czerwonych – Święto Niepodległości. Wywieśmy flagi narodowe! Niech nas też nie zabraknie podczas uroczystości!

W Kazimierzu tradycyjnie Święto Niepodległości rozpocznie się o godzinie 10.30 w Farze mszą świętą w intencji ojczyny. Po niej w lapidarium za Farą zaplanowano poświecenie tablicy memoratywnej upamiętniającej ofiary KL Warschau. Ok. godziny 11.45 odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości pod klasztor Ojców Franciszkanów i złożenie wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 14.00 w pobliskim Wierzchoniowie msza święta i poświęcenie odrestaurowanego pomnika bohaterów wojny polsko – bolszewickiej.

Chętnych poznać patriotyczne tradycje Kazimierza zapraszamy na wycieczkę po Miasteczku szlakiem pamięci narodowej. Bez pośpiechu zwiedzą Państwo kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów, z którego roztacza się niezapomniany widok na Miasteczko i usłyszycie, jak Kazimierz walczył o lepszą przyszłość narodu.

Miłośników mocniejszych wrażeń zapraszamy na wycieczkę nocną. Czeka nas spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do Korzeniowego Dołu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami a także kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu.

Będąc w Kazimierzu, warto odwiedzić też wystawy, które odbywają się zarówno w mieście, jak i okolicach:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę