Komisja Europejska w ...Kazimierzu!

zobacz więcej (6)

W Strefie Europejskiej można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii, własnego regionu, a także kultury innych państw należących do UE. Taka strefa funkcjonowała w Kazimierzu Dolnym podczas tegorocznego Święta Jesieni.

Podczas tegorocznego Święta Jesieni, na placu przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym pojawiła się, po raz pierwszy, Strefa Europejska. Przy stoisku odwiedzający mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, własnego regionu, a także kultury innych państw należących do UE. Poprawne odpowiedzi były premiowane atrakcyjnymi nagrodami.

Dzięki dobrej organizacji, w Strefie Europejskiej nikt się nie nudził. Dorośli uzupełniali wiedzę o aktualnych programach wsparcia i prowadzili rozmowy z beneficjentami funduszy europejskich, lokalnymi wytwórcami, rzemieślnikami, przedstawicielami lokalnych grup działania czy kół gospodyń wiejskich, natomiast dzieci wybierały kolory w jakich ma być wykonany tatuaż na ręce czy malowały twarze lub też rozwiązywały zadania w specjalnie przygotowanych książeczkach.

- Komisji Europejskiej nie jest obojętne to, czym żyją oraz jakie mają wyzwania mieszkańcy wsi i miasteczek – mówi Bartłomiej Balcerzyk, szef Działu Komunikacji w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. - Dlatego też zaistniał taki pomysł, by rozpocząć kampanię, która jest skierowana właśnie do tych obszarów. I my przez najbliższe miesiące a może nawet dłużej, będziemy się starać na takich właśnie wydarzeniach być. Chcemy pokazać, że nam zależy na mieszkańcach, ale i dostarczyć informacji, żeby każdy mógł sobie wyrobić obiektywne zdanie na temat Unii Europejskiej czy polityki unijnej. Chcemy też służyć konkretną informacją dla osób zainteresowanych, które chciałyby rozpocząć działalność czy ulepszyć coś, dla szkół, które byłyby zainteresowane współpracą czy dla młodzieży, która chciałaby studiować. Staramy się być otwarci dla wszystkich.

Czy może być piękniejsze przesłanie?

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę