Święta w areszcie

Skomentuj (5)

Święta spędził w warszawskim areszcie. W Kazimierzu Dolnym tuż przed Wigilią zatrzymano 41 – letniego konwojenta podejrzanego o przywłaszczenie 1,2 mln zł na szkodę firmy, w której pracował.

41 – letni konwojent Grzegorz L. był poszukiwany od sierpnia, kiedy to firma, w której pracował, zgłosiła na policję fakt, że mężczyzna po zakończonej pracy nie rozliczył się z pieniędzy, które pobrał z różnych punktów usługowych – głównie sklepów i lokali – na terenie Warszawy. Auto służbowe znaleziono przed jedną z warszawskich galerii handlowych.


W wyniku działań śledczych ustalono, że mężczyzna 19 sierpnia po zabraniu broni służbowej oraz gotówki w kwocie 1,2 mln zł taksówką pojechał na Dworzec Wileński. Tam ślad się urwał.

Poszukiwania policyjne trwały cztery miesiące. Przełom nastąpił w grudniu, gdy pojawił się nowy trop, który doprowadził do Kazimierza Dolnego, gdzie – jak podaje portal Onet.pl – mężczyzna w jednym z domów jednorodzinnych – miał wynajmować mieszkanie. Na miejsce udali się policjanci z warszawskiej Ochoty. Zatrzymania dokonano wspólnie z puławską policją.

Grzegorz L. został zatrzymany w Kazimierzu w wtorek 22 grudnia po południu, gdy wychodził z wynajmowanej kwatery. Był kompletnie zaskoczony. Nie stawiał oporu, mimo że posiadał przy sobie broń. W mieszkaniu, które wynajmował, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość gotówki. Po przeliczeniu okazało się – jak podaje cytowana przez Kurier Lubelski Edyta Wisowska, oficer prasowy komendanta rejonowego policji Warszawa III – że jest o 20 tys. więcej, niż zostało skradzione z konwoju. Najprawdopodobniej pieniądze te pochodzą z hazardu, który mężczyzna uprawiał, podróżując po Polsce po zniknięciu z Warszawy. W kazimierskiej kwaterze policja znalazła także cztery magazynki z ostrą amunicją. Zabezpieczono również samochód, którym się poruszał.

Grzegorz L. trafił do aresztu w Warszawie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę