Światowe Dni Młodzieży w Kazimierzu

Skomentuj (3)

W Polsce trwają Światowe Dni Młodzieży. W Kazimierzu w ciągu ostatnich dni wciąż widać młodych pielgrzymów, którzy przy tej okazji chcieli zobaczyć także nasze Miasteczko.

Papież Franciszek już przyleciał do Krakowa. W czwartek spotka się z wiernymi na Błoniach. A w Kazimierzu wciąż obecni są zagraniczni pielgrzymi. Kazimierzacy w swoich domach gościli już młodzież Bośni, Hercegowiny, Chorwacji, Francji, Belgii, Egiptu, Hiszpanii i USA.

Czwartek to ostatni dzień kilkudniowego pobytu w naszym Miasteczku 60 – osobowej grupy młodych Tanzańczyków. I pierwszy 120 – osobowej grupy młodzieży z Indii. Wspólna ewangelizacja na Rynku zaplanowana została w godzinach rannych – 10.30 – 12.00. Zakończy ją piknik w kazimierskiej marinie, każda pomoc mile widziana.

- Nadal prosimy o pomoc – apeluje na jedym z portali społecznościowych Romana Rupiewicz, która z grupą wolontariuszy z ramienia kazimierskiej parafii opiekuje się młodymi pielgrzymami. –  Wodę i żywność (m.in. pomidory, ogórki, owoce) można przynosić do bosmanatu między godziną 11.00 a 12.00. Takim gestem możemy okazać jedność z prześladowanymi w Indiach chrześcijanami.

A młodzi chrześcijanie dzielą się w zamian radością i wiarą. Nierzadko na Rynku można spotkać zagranicznych gości prowadzących ewangelizację.

- Młodzi ludzie z odwagą do mikrofonu opowiadali o swoich doświadczeniach spotkania Boga – opowiada Romana Rupiewicz o ewangelizacji, którą prowadziła 150 – osobowa grupa młodzieży z Bośni, Hercegowiny i Chorwacji we wtorek – mówili, jak Bóg przemienił ich życie, jak pozwolił im pokonać nałogi, słabości i grzech. Jak Kościół ich przygarnął, jak Jezus Chrystus uczynił ich szczęśliwymi, mimo różnych trudów, które w życiu wciąż mają; jak pozwolił im przyjąć cierpienie, często niezawinione.

Czwartek nie jest ostatnim dniem pobytu młodych pielgrzymów ze świata. Na 5 sierpnia – już po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży – zapowiedziana jest jeszcze wizyta młodych gości z Panamy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • aska
  To fajnie że goście z takiej odległej Panamy czy Tanzanni zwiedzają naszą piękną ojczyznę i miło, że w Kazimierzu przy okazji się pomodlą. Wszyscy są szczęśliwi, a najbardziej ci młodzi ludzi. Od nas też kilka lat temu pojechała przecież grupa na ŚDM do Hiszpanii zwiedzając kawał Europy i doskonale się bawili.
 • pijany znad Grodarza
  To sie nazywa INFORMACJA z '' WYPRZEDZENIEM"/
  Mamy rozumieć ,że to WSPARCIE żywnością ma odbyć się dzisiaj / czytam o 9.27/, kiedy wyjeżdzają, czy 5 sierpnia ?.
  • Redakcja
   Grupy młodych pielgrzymów wciąż goszczą w Kazimierzu. Informacja o grupie z Indii pojawiła się wczoraj w nocy. Można było o niej napisać właśnie wtedy albo wcale.

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę