Podzielmy się chlebem

Skomentuj (9)

Dobiegły końca Światowe Dni Młodzieży. Z Polski wyjechał papież Franciszek. Wyjeżdżają ostatni pielgrzymi. W piątek 5 sierpnia w Kazimierzu gościć będzie ostatnia najprawdopodobniej już grupa młodych pątników. Tym razem z Panamy.

Na kazimierskiej Plebanii gościć będzie 120 osób. Ludzie dobrej woli, którzy mogliby podzielić się żywnością, proszeni są o przyniesienie swoich darów w godzinach porannych na ulicę Zamkową 6.

Młodzież o godzinie 11.00 prowadzić będzie ewangelizację na Rynku, a o godzinie 14.00 wyjedzie na lotnisko do Warszawy.

 

To kolejna już wizyta młodych pielgrzymów w Kazimierzu. Gościliśmy tu do tej pory młodych między innymi z Bośni, Hercegowiny i Chorwacji, Francji, Belgii, Egiptu, Hiszpanii, Tanzanii, Indii i USA.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • wierny
  Halo jeden jakis wpisik i taka dyskusja. wszyscy chyba widza jaki jest kosciol katolicki i jaki jest kosciol w kazimierzu. dlatego ma takie zdanie jak ma. pokecam inne parafie wiara bedzie i emocji mniej
 • Z Okala
  Bez proszenia o wsparcie by się nie obyło? Gości będzie tysiące czy kilkadziesiąt osób? Bez przesady z tym proszenie przez kościół o wszystko i wszystkich! Podzielili by się tacy co żyją z kościoła no i starczy dla pielgrzymów!
  • Wolontariusz
   Kościół to my wszyscy. A usciślając, poczęstunek organizują mieszkańcy, niestety żaden z restauratorów nie otworzył drzwi do swoich restauracji, nie mamy też żadnej sali konferencyjnej w której moglibyśmy nakarmić młodzież... Proboszcz zaś drzwi otworzył, za co jesteśmy wdzięczni.
  • Ulka - Kazimierz
   "Bez proszenia o wsparcie by się nie obyło? " Obyłoby się. Jak chcesz, to coś przynieś, jak nie chcesz - nie musisz. Apel skierowany jest do ludzi dobrej woli. Twoja wola. Po co jątrzyć? ;-(
  • AAA
   Racja! Proboszcz mógłby nakarmić na plebani tak jak i potrafi karmić wybranych parafian ze wspólnot kościelnych.
  • Ulka-Kazimierz
   Do AAA: Jak to my zawsze wiemy, co kto powinien zrobić. Gorzej z tym, że nie wiemy, co powinniśmy zrobić sami ;-(
 • ABC
  może wpierw wróć do tematu Wołynia i odpowiedz.czekam
 • pijany znad Grodarza
  Przyjdę, zorientuję się co potrzeba, i wrócę.
  • Wolontariusz
   Może Pan przynieść owoce, np arbuzy albo śliwki. Mile widziane również ciasta. Pozdrawiam :)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę