Świątecznie z różnych stron świata (video)

VI Kazimierski Jarmark Świąteczny to nie tylko kolorowe stragany na Rynku, ale również różnorodne atrakcje, także dla dzieci. Jedną z nich był bez wątpienia spektakl p.t. „Opowieści świąteczne z różnych stron świata”, który zaprezentowała Beata Frankowska wraz z Robertem Lipką.

Jedną z atrakcji VI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego był spektakl zatytułowany „Opowieści świąteczne z różnych stron świata”. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Architekta SARP, a przygotowała je Beata Frankowska, której akompaniował Robert Lipka.


Beata Frankowska jest „opowiadaczką”, która pisze o literaturze. Poszukuje przede wszystkim kobiecej tradycji opowiadania i prze-powiada na nowo kobiece opowieści z różnych kultur. Na prezentowany przez artystkę repertuar składają się opowieści lapońskie, eskimoskie, żydowskie, skandynawskie czy też litewskie. My mieliśmy okazję poznać Beatę Frankowską podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, podczas którego prowadziła warsztaty dla dzieci.


- Jestem opowiadaczką, która sztukę opowiadania historii łączy z doświadczeniem kobiecego kręgu i wspólnym odkrywaniem kobiecej tradycji – mówi o sobie Beata Frankowska.  -Opowiadam zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pracuję z historiami tradycyjnymi i osobistymi. Prowadzę warsztaty opowiadania dla różnych grup środowiskowych, w tym dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.


Podczas VI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego Beata Frankowska opowiedziała zebranej publiczności o tym, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w różnorodnych kulturach. Dzieci nauczyły się nowych słów, wysłuchały wspaniałych opowieści i bez wątpienia świetnie się przy tym bawiły.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę