Spektakl „Życie Maryi” (wideo)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (20)

Zakończeniem niedzielnych obchodów XXX rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Kazimierskiej był musical „Życie Maryi” w wykonaniu zespołu Guadalupe. Spektakl cieszył się wielkim zainteresowaniem i nawet intensywny deszcz nie był powodem, by z niego zrezygnować.

„Życie Maryi” to wspaniały musical przedstawiający za pomocą pieśni, tańca oraz granej na żywo muzyki życie Matki Boskiej, której towarzyszymy od momentu Zwiastowania aż po Zesłanie Ducha Świętego.  Z perspektywy Maryi, jako kochającej matki, doświadczamy także najważniejszych chwil z życia Jezusa. Z pewnością można powiedzieć, że ten spektakl był w równym stopniu wydarzeniem muzycznym, co przeżyciem religijnym.

 

- To było piękne świadectwo miłości względem Pana Boga i względem naszej Matki i Królowej – powiedział po spektaklu gwardian o. Artur Machala.

 

Deszcz, który raz padał mocniej, raz słabiej, nie był powodem, by zrezygnować z widowiska. Rynek wypełnił się ludźmi pod parasolami. Po zakończeniu spektaklu okazało się, że ten deszcz nie był przypadkowy.

 

– Ten deszcz to łaska Ducha Świętego. Tak jak śpiewałam w jednej pieśni, „dziecko moje módl się o to, proszę, by ta miłość, którą w sercu noszę, mogła rozlać się na świat obficie”, więc ten deszcz to była miłość, która rozlewała się na was i dlatego padało – żartowała Agnieszka Beszłej, aktorka wcielająca się w rolę Matki Boskiej.

 

Ten wyjątkowy wieczór dopełniony został błogosławieństwem udzielnym zebranym przez o. Machalę. Po nim wszyscy przyłączyli się do wspólnego śpiewania na cześć Matki Boskiej, a niektórzy nawet do tańczenia na Rynku razem z aktorami. Podzielono się także chlebem, który został rozmnożony w trakcie musicalu przez Chrystusa. 

 

Musical „Życie Maryi” to pierwsze tego typu przedstawienie w dorobku lubelskiego zespołu Guadalupe. Ich misją jest - jak czytamy na stronie zespołu - uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Zabytki

Rynek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę