Geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera - konkurs!

W najbliższą sobotę 17 września Dom Gościnny Beitenu w Synagodze zaprasza na spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w wykonaniu Sceny Rode. Mamy dla Państwa dwa zaproszenia na ten spektakl – wystarczy odpowiedzieć poprawnie na pytanie konkursowe.

Spektakl Mariusza Marczyka „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” oparty jest na motywach opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela” powstałego na podstawie prawdziwej historii. Dla głównego bohatera Hirsza Singera fakt znalezienia się na kartach polskiego dramatu narodowego okazuje się nie być powodem do dumy i rujnuje mu życie.

- Gdyby oni wszyscy razem zaskarżyli Wyspiańskiego do sądu, toby sprawę wygrali. Na pewno by wygrali – twierdził dr Waschutz, adwokat Żyda z "Wesela", który opowiedział Brandstaetterowi tę niezwykłą historię w jerozolimskiej kawiarni latem 1944 r.

 
Kłopoty Singera w spektaklu przedstawione są jednak w sposób zabawny. Nie brak tu piosenek i tańców żydowskich. 90 minut spędzonych w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza będzie dla widzów źródłem teatralnej satysfakcji i świetnej zabawy.

Występują: Lidia Marczyk, Mariusz Marczyk i Jerzy Miedzińscy – aktorzy Sceny Rode.

Dla tych z Państwa, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, mamy dwa zaproszenia na sobotni spektakl w Synagodze.

Pytanie konkursowe: "Ja żyć obcym życiem nie będę. Niech będzie Rachel! Żyda z "Wesela" nie będzie!" – rozpaczał Hirsz Singer. Jaką decyzję podjął bronowicki karczmarz po tych słowach? Jak kończy się jego życie po premierze „Wesela”?

Odpowiedzi należy przysyłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl z dopiskiem "Konkurs" do 14 września włącznie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w osobnym artykule 15 września w południe na naszym portalu.

Nagrody to zaproszenia dla 2 osób.

Zwycięzcy konkursu będą mogli odebrać zaproszenia w Synagodze ul. Lubelska 4 (wejście od strony Małego Rynku).

Spektakl „Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” już w sobotę 17 września godz. 18.00 w Synagodze.


Bilety w cenie 30 zł, sprzedaż: Synagoga ul. Lubelska 4.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę