Spektakl „Życie Maryi” (wideo)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (20)

Zakończeniem niedzielnych obchodów XXX rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Kazimierskiej był musical „Życie Maryi” w wykonaniu zespołu Guadalupe. Spektakl cieszył się wielkim zainteresowaniem i nawet intensywny deszcz nie był powodem, by z niego zrezygnować.

„Życie Maryi” to wspaniały musical przedstawiający za pomocą pieśni, tańca oraz granej na żywo muzyki życie Matki Boskiej, której towarzyszymy od momentu Zwiastowania aż po Zesłanie Ducha Świętego.  Z perspektywy Maryi, jako kochającej matki, doświadczamy także najważniejszych chwil z życia Jezusa. Z pewnością można powiedzieć, że ten spektakl był w równym stopniu wydarzeniem muzycznym, co przeżyciem religijnym.

 

- To było piękne świadectwo miłości względem Pana Boga i względem naszej Matki i Królowej – powiedział po spektaklu gwardian o. Artur Machala.

 

Deszcz, który raz padał mocniej, raz słabiej, nie był powodem, by zrezygnować z widowiska. Rynek wypełnił się ludźmi pod parasolami. Po zakończeniu spektaklu okazało się, że ten deszcz nie był przypadkowy.

 

– Ten deszcz to łaska Ducha Świętego. Tak jak śpiewałam w jednej pieśni, „dziecko moje módl się o to, proszę, by ta miłość, którą w sercu noszę, mogła rozlać się na świat obficie”, więc ten deszcz to była miłość, która rozlewała się na was i dlatego padało – żartowała Agnieszka Beszłej, aktorka wcielająca się w rolę Matki Boskiej.

 

Ten wyjątkowy wieczór dopełniony został błogosławieństwem udzielnym zebranym przez o. Machalę. Po nim wszyscy przyłączyli się do wspólnego śpiewania na cześć Matki Boskiej, a niektórzy nawet do tańczenia na Rynku razem z aktorami. Podzielono się także chlebem, który został rozmnożony w trakcie musicalu przez Chrystusa. 

 

Musical „Życie Maryi” to pierwsze tego typu przedstawienie w dorobku lubelskiego zespołu Guadalupe. Ich misją jest - jak czytamy na stronie zespołu - uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Zabytki

Rynek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę