Spektakl „Życie Maryi” (wideo)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (20)

Zakończeniem niedzielnych obchodów XXX rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Kazimierskiej był musical „Życie Maryi” w wykonaniu zespołu Guadalupe. Spektakl cieszył się wielkim zainteresowaniem i nawet intensywny deszcz nie był powodem, by z niego zrezygnować.

„Życie Maryi” to wspaniały musical przedstawiający za pomocą pieśni, tańca oraz granej na żywo muzyki życie Matki Boskiej, której towarzyszymy od momentu Zwiastowania aż po Zesłanie Ducha Świętego.  Z perspektywy Maryi, jako kochającej matki, doświadczamy także najważniejszych chwil z życia Jezusa. Z pewnością można powiedzieć, że ten spektakl był w równym stopniu wydarzeniem muzycznym, co przeżyciem religijnym.

 

- To było piękne świadectwo miłości względem Pana Boga i względem naszej Matki i Królowej – powiedział po spektaklu gwardian o. Artur Machala.

 

Deszcz, który raz padał mocniej, raz słabiej, nie był powodem, by zrezygnować z widowiska. Rynek wypełnił się ludźmi pod parasolami. Po zakończeniu spektaklu okazało się, że ten deszcz nie był przypadkowy.

 

– Ten deszcz to łaska Ducha Świętego. Tak jak śpiewałam w jednej pieśni, „dziecko moje módl się o to, proszę, by ta miłość, którą w sercu noszę, mogła rozlać się na świat obficie”, więc ten deszcz to była miłość, która rozlewała się na was i dlatego padało – żartowała Agnieszka Beszłej, aktorka wcielająca się w rolę Matki Boskiej.

 

Ten wyjątkowy wieczór dopełniony został błogosławieństwem udzielnym zebranym przez o. Machalę. Po nim wszyscy przyłączyli się do wspólnego śpiewania na cześć Matki Boskiej, a niektórzy nawet do tańczenia na Rynku razem z aktorami. Podzielono się także chlebem, który został rozmnożony w trakcie musicalu przez Chrystusa. 

 

Musical „Życie Maryi” to pierwsze tego typu przedstawienie w dorobku lubelskiego zespołu Guadalupe. Ich misją jest - jak czytamy na stronie zespołu - uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Zabytki

Rynek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę