Skrzydła nad Kazimierzem!

Skomentuj (5)

Przed nami dość nietypowe dla Kazimierza, a jednak zapowiadające się bardzo ciekawie wydarzenie. „Skrzydła nad Kazimierzem” to impreza plenerowa, podczas której zaplanowano m.in. przelot z elementami pokazu, zjazd motocykli, pokaz musztry paradnej i koncert.

Jeśli komuś siezdaje, że sezon turystyczny w Kazimierzu Dolnym powoli dobiega końca, to jest w błędzie. Otóż wrzesień w Miasteczku zapowiada się bardzo ciekawie i intensywnie. W drugą sobotę miesiąca 10 września odbędzie się plenerowa impreza „Skrzydła nad Kazimierzem”. To wydarzenie przygotowane z myślą o miłośnikach lotnictwa, ale nie tylko. W programie każdy znajdzie coś dla siebie, nawet rodziny z małymi dziećmi.

- Podczas kazimierskiego święta lotnictwa nie zabraknie Motocyklowego Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa „Polish Wings” – zapowiadają organizatorzy. – Silniki motocykli nie będą jedynymi, które usłyszą uczestnicy imprezy. Przelot z elementami pokazu wykona nad Wisłą Zespół Akrobacyjny „Orlik”.

Dodatkowo na zaproszenie Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” piloci zespołu przeczytają dzieciom najpiękniejsze wiersze i bajki o lataniu. Poza tym najmłodsi uczestnicy będą mogli także wziąć udział w konkursie plastycznym i w zabawach z animatorem.

Oprócz tego w programie jest również uroczysta msza święta w intencji lotników polskich z udziałem Orkiestry Wojskowej z Dęblina, która odbędzie się w Kościele Farnym. Prawdopodobnie w tym samym czasie na kazimierskim Rynku będziemy mogli oglądać musztrę paradną w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina.

Impreza zakończy się koncertem Skrzydlata Muza, w którym wystąpią: orkiestra wojskowa, artyści reprezentujący Siły Powietrzne na przeglądach centralnych Wojska Polskiego oraz zespoły: Szarotki i Impuls (5. Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla), El Fuego (25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego) i Bleach (4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego).

- Wydarzenie plenerowe pod hasłem Skrzydła nad Kazimierzem odbędzie się przy udziale: 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej – piszą organizatorzy. - Ich przedstawicieli będzie można spotkać w miasteczku namiotowym na terenie boiska piłkarskiego Oldbojów Kazimierskich.

Warto dodać, że impreza odbędzie się w kilku lokalizacjach na terenie Kazimierza Dolnego.

Szczegółowy program imprezy:

10.00 – 17.00 - wystawa poświęcona historii Lotnictwa Polskiego (namiot Muzeum Sił Powietrznych), wystawa sprzętu Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP (śmigłowiec szkolny, symulator, trenażer ratowniczy, bezzałogowe statki latające), prezentacja Szkoły Orląt i Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego (możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji i aktualną ofertą edukacyjną), prezentacja Dowództwa Generalnego RSZ i 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz zespołów akrobacyjnych Orlik i Biało-Czerwone Iskry, prezentacja Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictw branżowych. Miejsce: miasteczko namiotowe na boisku piłkarskim oldbojów kazimierskich.

11.00 - zjazd motocyklowego Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa „Polish Wings”. Miejsce: Rynek

13.00 – 13.40  - przelot z elementami pokazu Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”. Miejsce: dolina Wisły

15.00 – 16.00 – msza św. w intencji lotników polskich z udziałem orkiestry wojskowej i pocztów sztandarowych Miejsce: Kościół Farny
16.30 – 17.00 - pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego. Miejsce: Rynek

17.00 – 22.00 – Koncert „Skrzydlata Muza” oraz Piloci czytają dzieciom – „Czytanie – męska rzecz!”. Miejsce: Rynek

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Henry
  Może ktoś ma pewną informację gdzie w końcu odbędzie się wystawa lotnicza - wyżej napisano, że na stadionie olbojów, na stronie miasta Kazimierz wskazują port jachtowy. Komu mam wierzyć.
 • J,BJ
  o MATKO ! CHEMTRAILS ! ! !
 • Tadek
  A ja znam wierszyk o lataniu!
  "Leci owca od Sosnowca, a baranek za nią. A jak owca się wywróci, to baranek- na nią"
 • pijany znad Grodarza
  "Oprócz tego w programie jest również uroczysta msza święta w intencji lotników polskich z udziałem Orkiestry Wojskowej z Dęblina, która odbędzie się w Kościele Farnym"
  Żywię nadzieję, że warty honorowej Wojska Polskiego nie będzie, bo wtedy OBOWIAZKOWO apel smoleński.
  • aerofan
   Obawiam się,że jak msza w intencji lotników to także i ofiar wypadku lotniczego.Tych cywilnych też.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę