Klezmerzy znowu w Kazimierzu!

Skomentuj (1)

Jak już informowaliśmy, po paru miesiącach przerwy muzyka klezmerska wraca do Kazimierza. Koncert zespołu NeoKlez już 4 maja w Zajeździe Piastowskim.

Klezmerzy znowu w Kazimierzu! Cieszą się miłośnicy muzyki klezmerskiej, cieszą się również sami muzycy.

Stanisław Leszczyński – lider zespołu NeoKlez –„Knajpa U Fryzjera”, w której daliśmy tak wiele koncertów, „przytulała” muzyków nie tylko z lubelskich formacji. Podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej grały tu kapele z całej Polski, a także - jeśli pamięć mnie nie myli - z Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Szwecji, Niemiec i Holandii. Każdy muzyk czuł się w Kazimierzu znakomicie, a to za sprawą gościnności, z jaką byliśmy tu przyjmowani i atmosfery samego Miasteczka. Wszyscy ucieszyliśmy się, kiedy zaproszono nas do zagrania w Zajeździe Piastowskim. Mam wrażenie, że będzie to miejsce nie mniej przyjazne jak wspomniana tu „Knajpa U Fryzjera”. Najwyraźniej Kazimierz Dolny bez klezmerskiego grania nie może żyć! I to nas naprawdę cieszy.  W imieniu organizatorów i zespołu zapraszam serdecznie na klezmerski wieczór. Będzie klimatycznie i energetycznie, a dopełnieniem całości będą dania kuchni żydowskiej, które będzie można zamawiać w trakcie koncertu. Szykuje się naprawdę niezła zabawa!

Zajazd Piastowski zaprasza na koncert zespołu NeoKlez w sobotę 4 maja o godzinie 20.00. Muzyka kapeli NeoKlez najlepiej smakuje na żywo!


Dojazd i powrót czerwonymi meleksami spod Kawiarni Rynkowa, bilet w jedną stronę 4 zł.

 

Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę