Klezmerzy znowu w Kazimierzu!

Skomentuj (1)

Jak już informowaliśmy, po paru miesiącach przerwy muzyka klezmerska wraca do Kazimierza. Koncert zespołu NeoKlez już 4 maja w Zajeździe Piastowskim.

Klezmerzy znowu w Kazimierzu! Cieszą się miłośnicy muzyki klezmerskiej, cieszą się również sami muzycy.

Stanisław Leszczyński – lider zespołu NeoKlez –„Knajpa U Fryzjera”, w której daliśmy tak wiele koncertów, „przytulała” muzyków nie tylko z lubelskich formacji. Podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej grały tu kapele z całej Polski, a także - jeśli pamięć mnie nie myli - z Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Szwecji, Niemiec i Holandii. Każdy muzyk czuł się w Kazimierzu znakomicie, a to za sprawą gościnności, z jaką byliśmy tu przyjmowani i atmosfery samego Miasteczka. Wszyscy ucieszyliśmy się, kiedy zaproszono nas do zagrania w Zajeździe Piastowskim. Mam wrażenie, że będzie to miejsce nie mniej przyjazne jak wspomniana tu „Knajpa U Fryzjera”. Najwyraźniej Kazimierz Dolny bez klezmerskiego grania nie może żyć! I to nas naprawdę cieszy.  W imieniu organizatorów i zespołu zapraszam serdecznie na klezmerski wieczór. Będzie klimatycznie i energetycznie, a dopełnieniem całości będą dania kuchni żydowskiej, które będzie można zamawiać w trakcie koncertu. Szykuje się naprawdę niezła zabawa!

Zajazd Piastowski zaprasza na koncert zespołu NeoKlez w sobotę 4 maja o godzinie 20.00. Muzyka kapeli NeoKlez najlepiej smakuje na żywo!


Dojazd i powrót czerwonymi meleksami spod Kawiarni Rynkowa, bilet w jedną stronę 4 zł.

 

Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę