Klezmerzy wracają!

Skomentuj (6)

Kazimierz znów zaprasza na koncert klezmerski.  4 maja zagra NeoKlez – tym razem w Zajeździe Piastowskim. Taksówką od Rynku to tylko 3 minuty… 

 

Od ładnych paru lat Kazimierz Dolny kojarzony jest z muzyką klezmerską. Ponad trzysta koncertów w nieistniejącej już „Knajpie u Fryzjera”, siedem edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – klezmerskie granie stało się nową tradycją miasta. Nową, ale oczywiście ze starymi korzeniami…

 

Zajazd Piastowski podjął wyzwanie przywrócenia koncertów klezmerskich w Kazimierzu.

 

- Taką tradycję trzeba kultywować – mówi Leszek Tomaszewski, właściciel hotelu. – Nieraz brałem udział w klezmerskich występach, oczywiście jako słuchacz. Szkoda by było, żeby klezmerzy stracili takie przyjazne im miejsce, jakim od lat jest dla nich Kazimierz Dolny. Postaram się dać młodym muzykom możliwość grania w naszym mieście. Niczego im nie zabraknie w Zajeździe Piastowskim, a naszym Gościom nie zabraknie też kuchni żydowskiej w najlepszym wykonaniu. 

 

Pierwsze spotkanie z klezmerskim graniem  - koncert "Klezmerzy w Zajeździe" - już 4 maja w Zajeździe Piastowskim o godzinie 20.00.

 

- Serdecznie zapraszam na występ uwielbianej przez miłośników tego rodzaju muzyki kapeli NeoKlez, na czele z charyzmatycznym liderem Stanisławem Leszczyńskim - mówi Leszek Tomaszewski. 

 

Cieszymy się, że muzyka klezmerska nie opuszcza Kazimierza Dolnego i za to wielkie brawa. Kibicujemy, aby przyjęła się w nowym miejscu i zapraszamy w imieniu organizatorów. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kazimierski Portal Internetowy.

 

Klezmerzy w Zajeździe - koncert kapeli NeoKlez, Zajazd Piastowski, Kazimierz Dolny, ul. Słoneczna 3 sobota 4 maja godzina 20.00.

 

 

Klezmer

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Hotele

Hotel Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę