Klezmerzy wracają!

Skomentuj (6)

Kazimierz znów zaprasza na koncert klezmerski.  4 maja zagra NeoKlez – tym razem w Zajeździe Piastowskim. Taksówką od Rynku to tylko 3 minuty… 

 

Od ładnych paru lat Kazimierz Dolny kojarzony jest z muzyką klezmerską. Ponad trzysta koncertów w nieistniejącej już „Knajpie u Fryzjera”, siedem edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – klezmerskie granie stało się nową tradycją miasta. Nową, ale oczywiście ze starymi korzeniami…

 

Zajazd Piastowski podjął wyzwanie przywrócenia koncertów klezmerskich w Kazimierzu.

 

- Taką tradycję trzeba kultywować – mówi Leszek Tomaszewski, właściciel hotelu. – Nieraz brałem udział w klezmerskich występach, oczywiście jako słuchacz. Szkoda by było, żeby klezmerzy stracili takie przyjazne im miejsce, jakim od lat jest dla nich Kazimierz Dolny. Postaram się dać młodym muzykom możliwość grania w naszym mieście. Niczego im nie zabraknie w Zajeździe Piastowskim, a naszym Gościom nie zabraknie też kuchni żydowskiej w najlepszym wykonaniu. 

 

Pierwsze spotkanie z klezmerskim graniem  - koncert "Klezmerzy w Zajeździe" - już 4 maja w Zajeździe Piastowskim o godzinie 20.00.

 

- Serdecznie zapraszam na występ uwielbianej przez miłośników tego rodzaju muzyki kapeli NeoKlez, na czele z charyzmatycznym liderem Stanisławem Leszczyńskim - mówi Leszek Tomaszewski. 

 

Cieszymy się, że muzyka klezmerska nie opuszcza Kazimierza Dolnego i za to wielkie brawa. Kibicujemy, aby przyjęła się w nowym miejscu i zapraszamy w imieniu organizatorów. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kazimierski Portal Internetowy.

 

Klezmerzy w Zajeździe - koncert kapeli NeoKlez, Zajazd Piastowski, Kazimierz Dolny, ul. Słoneczna 3 sobota 4 maja godzina 20.00.

 

 

Klezmer

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę