Powódź nam nie grozi!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (13)

Zakończono remont wałów przeciwpowodziowych w rejonie Kazimierza. Inwestycję uroczyście oddano do użytku 21 listopada 2003r. Przecięcia wstęgi dokonali Marszałek Województwa Lubelskiego Henryk Makarewicz i Wojewoda Lubelski Andrzej Kurowski.
Na uroczystość do Kazimierza przybyli posłowie: Zdzisław Podkański (PSL), Zygmunt Jerzy Szymański (SLD-UP) oraz dyrektorzy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych: Leszek Boguta i Andrzej Pichla. Władze Samorządowe reprezentowali Burmistrz Andrzej Szczypa i Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Gębal. Poświęcenia wałów dokonał ks. Kanonik Zdzisław Maćkowiak.

Ukończenie inwestycji zwiększyło bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta. Remont był konieczny, ponieważ nasypy były już w bardzo złym stanie. Zagrożenie ujawniły powodzie w 1997 i 2001r.

Wały nie tylko chronią, ale są też miejscem spacerów. Koroną przebiega promenada łącząca ulicę Puławską (dawniej nazywaną Przedmieściem Gdańskim) z przeprawą promową przy końcu ulicy Krakowskiej (dawniej Krakowskim Przedmieściem).

Całkowity koszt inwestycji to 40 milionów złotych. Wykonawcą robót był Energopol Lublin S.A.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Oddany autochton
  Dziekuje bardzo, że wreszcie mieszkańcy zainteresowali się tym faktem na forum. Jednak dalej dziwi mnie pewien sceptycyzm, trzy osoby na ok. 2 tys. mieszkańców i jeszcze więcej miłośników miasta. Do zastanowienia.
 • krzys
  Co tu komentować - wlot do Grodarza to taki kazimierski koń trojański.
  Niektóre odcinki robione dwukrotnie - kamieniołomów do PTTK - na pewno nie było tanio.
  Brak jest oświetlenia, a pociągnięcie kabla teraz będzie raczej kosztowne i trudne technicznie.
  A czy całość jest droga - nie znam się i trudno to odnieść do czegokolwiek ostatnio wały raczej się łata niż robi.

  Po za tym dobrze wykonane i solidne.
  pozdrawiam
 • Tilia Regina
  Widziałam! W ostatniej zapewne fazie przed ukończeniem! Bardzo cieszy taka wiadomość! I ładnie, estetycznie wygląda!
 • Anonim
  jakby nie było wałów, to by były komentarze, że jest niebezpieczeństwo powodziowe i wladze miasta nic nie robią.

  Jeśli są wały i wszystko jest OK i nie warto komentować. Chyba ze zaraz ktos sie czepi, ze pieniądze moznabylo wydac na cos innego...
 • oddany autochton
  Dlaczego nikt nie chce komentować tego faktu jest to bardzo ważne wydarzenie, które dotyczy nas wszystkich.
 • Anonimowy cenzor
  Sądzę że komentarz numer 2 był troszkę niepoważny.
 • zawsze oddany autochton
  Bardzo nas cieszy taka sytuacja
  że nasze ukochane miasto będzie bezpieczne i nasi mili przyjaciele z warszawy będą do nas przyjeżdżać wciąż. A nasza wspaniała młodzież będzie miała kolejne miejsce do wieczornych pogawędek.
 • Donat M
  Wiem co znaczy powódz dla mojego ukochanego Kazimierza sam takie powodzie przeżywałem w latach 60-tych właśnie w Kazimierzu (mam zjęcie płynę kajakiem po ul.Tyszkiewicza na wprost "Reni")i bardzo się cieszę że miasto jest już bezpieczne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę