Powódź nam nie grozi!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (13)

Zakończono remont wałów przeciwpowodziowych w rejonie Kazimierza. Inwestycję uroczyście oddano do użytku 21 listopada 2003r. Przecięcia wstęgi dokonali Marszałek Województwa Lubelskiego Henryk Makarewicz i Wojewoda Lubelski Andrzej Kurowski.
Na uroczystość do Kazimierza przybyli posłowie: Zdzisław Podkański (PSL), Zygmunt Jerzy Szymański (SLD-UP) oraz dyrektorzy Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych: Leszek Boguta i Andrzej Pichla. Władze Samorządowe reprezentowali Burmistrz Andrzej Szczypa i Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Gębal. Poświęcenia wałów dokonał ks. Kanonik Zdzisław Maćkowiak.

Ukończenie inwestycji zwiększyło bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta. Remont był konieczny, ponieważ nasypy były już w bardzo złym stanie. Zagrożenie ujawniły powodzie w 1997 i 2001r.

Wały nie tylko chronią, ale są też miejscem spacerów. Koroną przebiega promenada łącząca ulicę Puławską (dawniej nazywaną Przedmieściem Gdańskim) z przeprawą promową przy końcu ulicy Krakowskiej (dawniej Krakowskim Przedmieściem).

Całkowity koszt inwestycji to 40 milionów złotych. Wykonawcą robót był Energopol Lublin S.A.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Oddany autochton
  Dziekuje bardzo, że wreszcie mieszkańcy zainteresowali się tym faktem na forum. Jednak dalej dziwi mnie pewien sceptycyzm, trzy osoby na ok. 2 tys. mieszkańców i jeszcze więcej miłośników miasta. Do zastanowienia.
 • krzys
  Co tu komentować - wlot do Grodarza to taki kazimierski koń trojański.
  Niektóre odcinki robione dwukrotnie - kamieniołomów do PTTK - na pewno nie było tanio.
  Brak jest oświetlenia, a pociągnięcie kabla teraz będzie raczej kosztowne i trudne technicznie.
  A czy całość jest droga - nie znam się i trudno to odnieść do czegokolwiek ostatnio wały raczej się łata niż robi.

  Po za tym dobrze wykonane i solidne.
  pozdrawiam
 • Tilia Regina
  Widziałam! W ostatniej zapewne fazie przed ukończeniem! Bardzo cieszy taka wiadomość! I ładnie, estetycznie wygląda!
 • Anonim
  jakby nie było wałów, to by były komentarze, że jest niebezpieczeństwo powodziowe i wladze miasta nic nie robią.

  Jeśli są wały i wszystko jest OK i nie warto komentować. Chyba ze zaraz ktos sie czepi, ze pieniądze moznabylo wydac na cos innego...
 • oddany autochton
  Dlaczego nikt nie chce komentować tego faktu jest to bardzo ważne wydarzenie, które dotyczy nas wszystkich.
 • Anonimowy cenzor
  Sądzę że komentarz numer 2 był troszkę niepoważny.
 • zawsze oddany autochton
  Bardzo nas cieszy taka sytuacja
  że nasze ukochane miasto będzie bezpieczne i nasi mili przyjaciele z warszawy będą do nas przyjeżdżać wciąż. A nasza wspaniała młodzież będzie miała kolejne miejsce do wieczornych pogawędek.
 • Donat M
  Wiem co znaczy powódz dla mojego ukochanego Kazimierza sam takie powodzie przeżywałem w latach 60-tych właśnie w Kazimierzu (mam zjęcie płynę kajakiem po ul.Tyszkiewicza na wprost "Reni")i bardzo się cieszę że miasto jest już bezpieczne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę