Pomoc z Kazimierza

W związku z podtopieniem kilkunastu gospodarstw w Bochotnicy, burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa przekazał dodatkowe worki z piaskiem do walki z żywiołem. Z pomocą ruszyli też kazimierscy strażacy.
Wczoraj po roztopach poziom niewielkiej rzeki Bystry podniósł się aż o 2 metry. Woda zalała 15 gospodarstw w Bochotnicy, dotarła też do Iłek, Wierzchoniowa, Zawady i domów w okolicy Rąblowa.

Strażacy i mieszkańcy zalanych miejscowości cały dzień układali worki z piaskiem. Podczas akcji zużyto 50 ton piachu. W niektórych przypadkach ratownicy musieli ewakuować zwierzęta.

Tymczasem poziom Wisły w Puławach podniósł się w ciągu doby o 168 centymetrów. Do stanu ostrzegawczego brakuje 24 centymetrów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę