Serduszko Maryni

Jeziorszczyzna zbiera pieniądze na operację dla Maryni. Dziewczynka ma rzadką wadę serca i czeka ją poważna i droga operacja zagranicą.
Torebki, kolczyki, buty, ciasta, stylizacja fryzur, zabawki – takie i inne jeszcze przedmioty i usługi wystawiają ludzie, którzy na profilu facebookowym Serduszko Maryni - licytacje chcą pomóc 8 – miesięcznej Maryni Figurze, której tata pochodzi z Jeziorszczyzny. Dziewczynka urodziła się z poważnymi wadami serca – przełożeniem wielkich naczyń, atrezją zastawki pnia płucnego, ubytkami w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej, całkowitym nieprawidłowym spływem żył płucnych oraz krążeniami obocznymi. Liczne wady dodatkowo komplikuje zespół heterotaksji, który zdarza się niezwykle rzadko. Dotyka on jedno na 24 tysiące urodzonych dzieci. Dziewczynka w tej chwili przechodzi specjalistyczne badania w klinice we Wrocławiu.
- Ostatnie badania rezonansem angio-TK we Wrocławiu potwierdziły podtyp wady u naszej córeczki – mówi pochodzący z Jeziorszczyzny Damian Figura, ojciec Maryni. – Trwa kwalifikacja córki do zagranicznych klinik. Liczymy, że najpóźniej operacja odbędzie się za 2 miesiące, ale liczymy się z tym, że trzeba będzie organizować transport w każdej chwili. Czas goni.
Szansą dla dziewczynki może być kosztowna operacja zagranicą. Stąd pomysł, by fundusze na nią zbierać za pomocą licytacji. Na facebooku można nie tylko licytować, ale oferować własne przedmioty czy usługi, które zostaną wystawione licytacji. Pieniądze na leczenie Maryni można też wpłacać na konto Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca Cor Infantis z Lublinie nr rachunku 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150. Wpłaty z dopiskiem Maria Figura w tytule przelewu.
W akcję pomocy włącza się też Koło Gospodyń Wiejskich „Jeziorzanki” z Jeziorszczyzny, które zbiera pieniądze na pomoc Maryni wśród swoich członków i mieszkańców Jeziorszczyzny. Planowane są także zbiórki w Kazimierzu. Każde ręce do pomocy są na wagę złota. Kontakt do KGW Jeziorzanki tel. 665 235 413.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę